Ekoklima

Statybos inspekcija ir VGTU sutelkė jėgas: planuojama bendradarbiauti diegiant modernius inspektavimo sprendimus

VGTU

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Universitetas) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama aktyvesnio dialogo tarp akademinės bendruomenės ir Statybos inspekcijos ruošiant kompetentingus ir ateities iššūkiams pasiruošusius statybos inžinierius, stiprinant praktines ir technines statybos inspektorių kompetencijas, diegiant pažangius inspektavimo sprendimus.

„Siekiant pažangos glaudūs viešųjų institucijų ryšiai mokslo, technologijų ir inovacijų srityse itin svarbūs, todėl esu įsitikinęs, kad Universiteto ir Statybos inspekcijos bendradarbiavimas bus abipusiškai naudingas. Neabejoju, kad įvairesnis modernių  technologijų panaudojimas Statybos inspekcijos veikloje leistų sumažinti išlaidas inspektavimo veiklai, sudarytų prielaidas operatyviau priimti sprendimus ir didintų statybos valstybinės priežiūros rezultatyvumą. Todėl aktyviai ieškosime galimybių plačiau panaudoti inovacijas ir pažangias naujoves, atliekant statybos valstybinę priežiūrą“, – susitarimo svarbą pabrėžė laikinai einantis Statybos inspekcijos viršininko pareigas Vytautas Ambrazas.

Sutartimi Universitetas įsipareigojo ne tik informuoti Statybos inspekciją apie naujas mokslo, inovacijų ir technologijų kryptis statinių informacinio modeliavimo (BIM) technologijų srityje, tačiau ir konsultuoti darbuotojus BIM diegimo ir taikymo klausimais, organizuoti specialistų kvalifikacijos kėlimo kursus bei kviesti juose dalyvauti Statybos inspekcijos darbuotojus.

Rengiant studijų programas Universitete, bus atsižvelgta į aktualius Statybos inspekcijos poreikius; taip pat Universitetas teiks pagalbą Statybos inspekcijai ieškant specialistų bei užtikrins, kad studentai gautų kuo daugiau informacijos apie karjeros ir praktikos galimybes Statybos inspekcijoje.

Sutartyje numatyta, kad Universiteto atstovai, studentai galės lankytis Statybos inspekcijos biure, bendrauti su atstovais BIM ir kitais susijusiais klausimais.

Statybos inspekcijos specialistai pagal galimybes organizuos studentų praktiką ir veiklas, skaitys paskaitas Universiteto studentams aktualiomis temomis, dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose (pratybose, laboratorinėse paskaitose), skirs kompetentingus darbuotojus vadovauti studentų kursinių ir (ar) baigiamųjų darbų rengimui, konsultavimui, informuos Universitetą apie specialistų poreikį ir paskelbtas specialistų atrankas.

Sutarčiai įgyvendinti sudaryta bendra darbo grupė, kurios atstovai pagal savo kompetencijas teiks abipuses konsultacijas ir keisis aktualia informacija.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu