Anza

Sostinėje koreguojamos atliekų tvarkymo taisyklės: savivaldybė padės tvarkyti žaliąsias atliekas, dažniau paims atliekas iš namų

Atliekų tvarkymo taisyklės

Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus. Pagal naująją redakciją, individuali atliekų paėmimo iš gyventojų paslauga bus teikiama dažniau – nebe kartą per dvejus metus, kaip buvo iki šiol, o kasmet. Pakeitimas įsigalios nuo 2023 m. Be to, nustatyta paprastesnė ir patogesnė žaliųjų atliekų šalinimo tvarka gyventojams, tvarkantiems valstybinę žemę.

Skatina naudotis individualia atliekų paėmimo paslauga

„Vilniuje per praėjusius metus užfiksavome beveik 10 tūkst. didelių gabaritų atliekų sąvartų šalia bendro naudojimo konteinerių. Paliekamos tiek statybinės atliekos, tiek seni baldai, buitinė technika, įvairūs kiti buityje nebenaudojami daiktai. Tai sukuria daugybę problemų ir aplinkiniams gyventojams, ir miestą prižiūrinčioms įmonėms, jau nekalbant apie tai, kad patys pažeidėjai gali užsitraukti baudą iki 600 eurų. Siekdami, kad tokių pažeidimų mažėtų, padidinome individualios atliekų paėmimo paslaugos dažnį ir skatiname gyventojus ja aktyviau naudotis“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Daugiabučių namų ir individualių namų gyventojai nuo 2023 m. sausio 1 d. turės teisę kartą per metus užsisakyti didelių gabaritų atliekų, buityje susidarančių tekstilės ir statybinių, taip pat pavojingųjų atliekų išvežimą, už kurį netaikomas joks papildomas mokestis. Paslauga galės pasinaudoti ir Vilniaus būstų savininkai, kurie yra rinkliavos už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą mokėtojai, ir nuomininkai, gavę būsto savininko sutikimą.

Paslaugos teikimu rūpinasi Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus – VASA specialistai, kurie, pagal nustatytą tvarką, vienu metu iš vieno objekto gali būti paimti 8 vnt. didelių gabaritų atliekų.

Bendras atliekų svoris turėtų neviršyti 200 kg.

Paprastesnis žaliųjų atliekų tvarkymas

Siekiant gyventojams, savo iniciatyva prižiūrintiems ir tvarkantiems valstybinę žemę, užtikrinti galimybę žaliąsias atliekas pašalinti į specialias surinkimo priemones ir rinktis kitus būdus šių atliekų sutvarkymui, miesto Taryba papildė Atliekų tvarkymo taisykles nauju reguliavimu.

Nuo šiol gyventojų, kurie savo iniciatyva prižiūri ir tvarko valstybinę žemę, bus prašoma žaliąsias atliekas surinkti ir ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas jas pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles arba patalpinti į specialius maišus, skirtus šių atliekų tvarkymui. Jų įrengimo vieta, kiekis ir talpa turės būti derinami su seniūnija, kurios teritorijoje bus surenkamos žaliosios atliekos.

Gyventojai, kurie naudojasi seniūnijos suteiktomis žaliųjų atliekų surinkimui skirtomis priemonėmis, bus prašomi informuoti seniūniją apie poreikį tokias atliekas išvežti, taip užtikrinant savalaikį žaliųjų atliekų transportavimą į šių atliekų tolimesnio tvarkymo vietas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu