Tikkuurila

Ar privalomas projektas ir statybos leidimas rekonstruojant nedidelį namuką?

Nedidelio namo rekonstrukcija

Turėti kaimo vietovėje nuosavą sodybą su nedideliu namuku – daugelio miesto gyventojų svajonė. Visgi įsigijus jau ne vieną dešimtmetį skaičiuojantį vos kambario dydžio namuką, apninka mintys, kad reikėtų jį padidinti. Tuomet kyla kausimų, kokių dokumentų reikės, norint atlikti rekonstrukciją. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kokiais atvejais nesudėtingojo gyvenamojo pastato, kurio plotas iki 80 kv. metrų, rekonstrukcijai privaloma rengti projektą bei gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD).

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad vienbutis ir dvibutis gyvenamasis pastatas, kai jo didžiausias plotas iki 80 kv. metrų, aukštis iki 8,5 metro, kurio rūsys (pusrūsis) yra ne didesnis kaip vieno aukšto, priskiriamas II grupės nesudėtingiesiems statiniams. Taip pat būtina atsiminti, kad nesudėtinguosiuose statiniuose atstumas tarp atraminių konstrukcijų neturi viršyti 6 metrų, o rūsys negali būti įrengiamas už pastatų ribų.

Taigi, prieš pradedant statybos darbus svarbu žinoti, kad jei rekonstruojamo nesudėtingojo gyvenamojo pastato kategorija bus keičiama į neypatingąjį ar ypatingąjį pastatą, tokiu atveju reikės ne tik parengti statinio rekonstravimo projektą, bet ir iš savivaldybės administracijos gauti SLD.

Jei rekonstruojant nesudėtingąjį gyvenamąjį pastatą jo kategorija liktų ta pati (II grupės nesudėtingasis statinys), supaprastintą rekonstravimo projektą parengti ir iš savivaldybės administracijos gauti SLD privaloma tais atvejais, jeigu šio pastato rekonstrukcija vyktų kultūros paveldo objekto teritorijoje ar jo apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, Kuršių nerijoje, mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, gamtos paveldo objekto, valstybinio parko, valstybinio rezervato, draustinio ar biosferos rezervato buferinės apsaugos zonoje (jei pagal Saugomų teritorijų įstatymą šioje teritorijoje statyba galima), Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje (jeigu rekonstruojamas ne sodyboje esantis statinys), magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies.

Nei SLD, nei rekonstravimo projekto nereikia tik tuomet, kai rekonstruojamo nesudėtingojo gyvenamojo pastato kategorija lieka ta pati (II grupės nesudėtingasis statinys) ir jis nepatenka į pirmiau nurodytas teritorijas. Tačiau statytojui (užsakovui) pageidaujant, supaprastintas rekonstravimo projektas gali būti rengiamas.

Primename, kad pasitikrinti, ar konkreti statybos teritorija (žemės sklypas) patenka į teritorijų, kuriuose privalomas SLD ribas, galima naudojantis Lietuvos erdvinės informacijos portalo žemėlapiais  arba regionų geoinformacinės aplinkos „Regia“ žemėlapiais. Informacijos apie žemės sklypo patekimą į nurodytas teritorijas galima rasti ir Nekilnojamojo turto registro išraše.

Ar planuojamų statinių rekonstravimui reikia gauti SLD, galima pasitikrinti naudojantis automatiniu klausimynu, kurį rasite čia: Statybą leidžiančių dokumentų privalomumas rekonstravimui (vtpsi.lt).

Taip pat primename, kad konsultacijas statybų klausimais galima gauti šiais būdais:

– Statybos inspekcijos interneto svetainėje http://vtpsi.lrv.lt/lt/konsultacijos/elektroninis-paklausimas;

– žinute socialiniame tinkle Facebook;

– elektroniniu paštu info@vtpsi.lt;

– telefonu (8 5) 207 3333. 

REKOMENDUOJAME

Kompensacija už servitutą

Kaip nustatoma kompensacija už servitutą?

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) dažnai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu