Franke

Korpusiniai baldai

Korpusiniai baldai

Korpusiniai baldai sudaro daugiau nei pusę bet kuriame bute esančių baldų. Jie yra įvairios išvaizdos ir paskirties: knygų spintos, spintelės, lentynėlės, stalai. Korpusiniai baldai gali būti įvairių stilių: klasikiniai arba modernūs, minimalistiniai arba hai-tech stiliaus. Žinoma, jie ir pagaminti iš įvairių medžiagų: natūralaus medžio, daugiau ar mažiau jį imituojančių pakaitalų, stiklo, plastiko ir kt. Chemijos pramonės ir naujų technologijų vystymasis pagreitina naujų medžiagų atsiradimą baldų gamybos pramonėje.

Tačiau vartotojus labiausiai domina pagrindiniai įsigyjamų baldų eksploataciniai rodikliai – tai stiprumas ir ilgaamžiškumas, higieniškumas ir ekologiškumas. Šios baldų charakteristikos pirmiausia priklauso nuo medžiagų, iš kurių jie pagaminti. Natūralus medis, kitaip dar vadinamas medžio masyvu, – tai pati kokybiškiausia, brangiausia, tačiau ir daugiausia priežiūros reikalaujanti medžiaga. Baldams iš natūralaus medžio reikalinga speciali priežiūra, antraip dėl temperatūros ir drėgmės svyravimų jie gali prarasti blizgesį.

Tokius baldus draudžiama valyti drėgnai, jų priežiūrai rekomenduojama naudoti specialius dulkes pašalinančius ir blizgesį suteikiančius mišinius su vašku. Tokių baldų ilgaamžiškumas priklauso nuo medžio rūšies, jo apdirbimo būdų ir nuo to, kaip medžio rūšis, iš kurios pagamintas baldas, linkusi į brinkimą ar jautri šviesai ir drėgmės pokyčiams (įprastai medis šiuo atžvilgiu kaprizingesnis nei kitos medžiagos). Tačiau mediniai baldai garantuoja namuose švarą ekologiniu požiūriu, nes juose nėra cheminių medžiagų ir sintetinių dervų.

Aukštos kokybės baldai iš masyvo rodo savininkų skonį bei socialinį statusą ir kaip pasididžiavimas gali būti paveldimi. Mūsų laikais baldai, pagaminti išskirtinai iš masyvo, tam tikriu atžvilgiu laikomi išskirtiniais, individualiais, o kadangi medis yra „gyvas“ ir jį apdirbti sudėtingiau, natūralios medienos baldai yra brangesni. Tokie baldai gali būti dengti laku, vašku, aliejais. Aliejumi dengti baldų paviršiai nereikalauja didelės priežiūros, yra lengvai valomi bei atnaujinami ir higieniškesni nei lakuoti baldai.

Dažniausiai medinių baldų tik fasadinė pusė pagaminta iš masyvo, o visas korpusas – iš stalių plokštės ar medienos drožlių plokštės (MDP).

Stalių plokštė, pasižyminti daugeliu masyvo privalumų, yra pigesnė. Tačiau ji turi ir visus masyvo trūkumus. Ji gaminama iš dygiuotų medžių tašelių, suklijuotų į vieną skydą. Stalių plokštės kokybė priklauso nuo tašelių gamybos tikslumo. Kuo panašesnė jų spalva ir faktūra, tuo skydas atrodo vientisesnis, o iš jo pagamintas baldas panašesnis į pagamintą iš masyvo. Medžio rūšis ir tašelių apdirbimo sudėtingumas lemia korpusinių baldų iš stalių skydo kainą. Tokie baldai yra pigesni už medinius, tačiau brangesni už baldus iš medienos drožlių plokštės.

Medienos drožlių plokštės (MDP) leidžia sukurti lygų paviršių, kuris lengvai padengiamas apsauginiu sluoksniu. MDP lengviau pjaustoma nei natūralios medžagos ir yra atsparesnė aplinkos pokyčiui.

MDP plokštė laminuojama melamino plėvele, kuri gali būti įvairių spalvų ir faktūrų. Ant apdailos plėvelės gali būti atspausdintas bet koks medžio raštas. Tokios imitacijos yra labai tikroviškos ir beveik nesiskiria nuo natūralaus medžio, galimas didelis raštų ir spalvų pasirinkimas. Baldai iš medienos drožlių plokštės yra pigesni ir lengviau prižiūrimi, tačiau sukelia neigiamų asociacijų (atsiminkite, kokia netolimoje praeityje buvo baldų kokybė, kai dėl prastų klijų ir pažeistų technologinių procesų plokštė sluoksniuodavosi, jos kraštai trupėdavo, o išskiriamų kenksmingų formaldehidų kiekis viršydavo higienos reikalavimuose nurodytas normas).

Baldai iš medienos drožlių plokštės yra pigiausi ir tai didina jų populiarumą. Šie baldai gali būti įvairių spalvų ir stilių. Vienintelis trūkumas – baldų formos turi būti tik tiesios. Jei jums patinka užapvalinti kampai, reljefiniai fasadai, reikia rinktis baldus iš medienos dulkių plokštės.

Medienos dulkių plokštė (MDF) susideda iš smulkesnių dalelių nei medienos drožlių plokštė (MDP), dar lengviau pjaustoma ir yra atsparesnė brinkimui, gali būti papildomai apdirbama: frezuojamos briaunos, paviršius; gaminys gali būti išlenkiamas puslankiu.

Baldams gaminti naudojamoms medienos drožlių ir medienos dulkių plokštėms taikoma speciali apdaila – jos dengiamos popieriumi, polimerine plėvele, plastiku arba faneruojamos natūraliu lukštu. Nuo dangos rūšies ir kokybės priklauso baldo išorinis vaizdas ir paviršiaus stiprumas. Dengimas plėvele – tai arba laminavimas, kai danga plokšte padengiama presu, arba kaširavimas, kai plėvelė priklijuojama prie pagamintos plokštės. Laminuotos plokštės ilgaamžiškesnės ir stipresnės. Plastikinės dangos gaminamos iš supresuotų popieriaus sluoksnių panaudojant specialias technologijas ir yra ne tik dekoratyvios, bet ir atsparios ugniai. Plastiku dengtos plokštės dažniausiai naudojamos virtuvės ir vonios baldams gaminti.

Natūralus lukštas priklauso seniausiai taikomiems plokščių paviršiaus dengimo būdams. Natūraliu lukštu faneruota plokštė naudojama, kai nenorima matyti sintetinėmis medžiagomis dengtų baldų. Plokštę beicuojant ir lakuojant, faneruotiems baldams galima suteikti daug spalvų ir atspalvių. Faneruoti baldai savo dekoratyvumu artimi baldams iš masyvo, tačiau jų kokybė labai priklauso nuo faneravimo technologinių režimų laikymosi bei nuo apsauginio lako kokybės. Priklausomai nuo panaudoto lako rūšies, šie baldai gali būti atsparūs drėgmei.

Šiais laikais pasirinkimas labai didelis ir viskas priklauso nuo mūsų norų bei pageidaujamų baldų stilių.

Audejo baldu centras

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu