Ekoklima

Šnipiškėse nutiesti nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai

nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės Šnipiškių pietinėje dalyje užbaigė naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbus. Įgyvendinus šį infrastruktūros plėtros projektą nutiesti beveik 5 km naujų tinklų ir daugiau nei 1000 gyventojų galės naudotis centralizuotai teikiamomis vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis.

„Centralizuotai tiekiamas vanduo ir tvarkomos nuotekos yra vienas iš miestietiško gyvenimo privalumų, kuris turėtų būti prieinamas kiekvienam miesto gyventojui. Sostinės centrinėje dalyje esančiame Šnipiškių rajone dėl istorinių miesto plėtros aplinkybių iki šiol ne visi gyventojai naudojasi šiais buitiniais patogumais. Tačiau kaip tik dabar rajonas išgyvena savo atgimimą ir sparčius pokyčius, prie kurių prisidedame ir mes, todėl tikimės, kad taip pat sparčiai keisis ir dalies gyventojų buitis, – sako „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Naujieji vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklai Šnipiškių pietinėje dalyje atskiromis atkarpomis nutiesti Daugėliškio, Giedraičių, H. Manto, Kalvarijų, Kernavės, Kintų, Krokuvos, Linkmenų, Lvovo, Rinktinės, S. Fino, Saracėnų, Šatrijos, Šilutės, Trimitų, Veprių ir Žalgirio gatvėse.

Praėjusių metų pabaigoje infrastruktūros plėtros projektas įgyvendintas ir šiaurinėje šio rajono dalyje, o naujos vandentiekio ir nuotekų tinklų atkarpos pasiekė Dubingių, Durpių, Giedraičių, Kernavės, Linkmenų, Maišiagalos, Ratnyčios, Rudnios, Širvintų ir Utenos gatves.

Pasak S. Savicko, minėtų gatvių gyventojai jau dabar gali kreiptis į „Vilniaus vandenis“ dėl prisijungimo, o suskubę pasirašyti sutartis – dar spės pasinaudoti ir lengvatinėmis prisijungimo sąlygomis, nes artimiausiu metu jos bus peržiūrimos ir gali keistis. Šiuo metu, siekdama sudaryti palankesnes sąlygas prisijungti prie tinklų, paklotų už Europos Sąjungos lėšas, daugumą darbų, reikalingų prijungiant gyvenamąjį namą prie tinklų, bendrovė atlieka nemokamai – taip galima sutaupyti iki tūkstančio eurų.

Bendrovės Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius primena, kad gyventojai, jungdamiesi prie nuotekų šalinimo tinklų, gali pasinaudoti ir Vilniaus miesto savivaldybės parama bei pateikus paraišką vėliau susigrąžinti iki pusės prisijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų išlaidų sumos. Daugiau informacijos apie tai galima rasti bendrovės interneto svetainėje ČIA.

Tam, kad gyventojai lengviau apsispręstų dėl prisijungimo ir susipažintų su jo eiga, bendrovės specialistai organizuoja susitikimus su bendruomenėmis ir vizitus į gyventojų namus, kurių metu gyvai pasakoja apie projektus, prisijungimo naudas, dokumentų pateikimo procedūras ir tvarką, atsako į kylančius klausimus, pataria ir pakonsultuoja. Konsultacijai galima kreiptis ir bendruoju bendrovės telefonu 1889 arba susisiekti su vadybininkais telefonu 8 695 22328.

Taip pat visa informacija apie prisijungimo eigą pateikta bendrovės internetinėje svetainėje, skiltyje NAMAMS / ES FINANSUOJAMI PROJEKTAI.

Apie „Vilniaus vandenis“:

UAB „Vilniaus vandenys” tiekia tyrą geriamąjį vandenį Vilniaus miesto, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų gyventojams, taip pat tvarko nuotekas bei eksploatuoja tam naudojamus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendrovė turi daugiau nei 260 tūkst. klientų, kuriems tiekia tik požeminį vandenį iš giluminių gręžinių. Jų gylis siekia iki 245 metrų. Per parą bendrovė patiekia apie 98 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Bendrovės akcijos priklauso Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono bei Šalčininkų rajono savivaldybėms.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu