Ekoklima

Skelbiamas viešasis pirkimas gaminančių vartotojų studijai atlikti

Skelbiamas viešasis pirkimas gaminančių vartotojų studijai atlikti

Energetikos ministerija kviečia dalyvauti viešajame pirkime, kurio laimėtojas atliks gaminančių vartotojų (GV) reglamentavimo ir elektros tinklų mokesčių bei jų nustatymo principų vertinimą. Ši studija padės priimti reikiamus sprendimus gaminančių vartotojų plėtrai ir palankesniam teisiniam reguliavimui.

Pirkimo laimėtojas turės palyginti gaminančių vartotojų modelio teisinį reglamentavimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kitose 4 Europos Sąjungos šalyse. Atliktoje studijoje turės būti įvertintos veiklos sąlygos, elektros tinkų ir kiti mokesčiai, bei pateiktos rekomendacijos dėl gaminančių vartotojų modelio reglamentavimo tikslinimo Lietuvoje.

Ši atlikta studija turės padėti pasiekti, išsikeltų tikslų gaminančių vartotojų srityje. Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje numatyta, kad 2025 m. saulės elektrinių įrengtoji galia turėtų sudaryti 1 GW. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, kad 2030 m. Lietuvoje turėtų būti apie 510 tūkst. gaminančių vartotojų, arba 30 proc. nuo visų elektros vartotojų.

Decentralizuota elektros energijos gamyba yra viena iš Lietuvos prioritetinių sričių energetikos sektoriuje, kurios plėtra užtikrintų ne tik didesnę vietinės iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintos elektros energijos generaciją, bet ir sąlygotų  didesnį vartotojų įsitraukimą į energetikos sektoriuje vykstančius procesus.

Lietuva gaminančių vartotojų plėtrą vykdo nuo 2015 m., o aktyvesnė šio modelio plėtra prasidėjo 2017 m. – valstybei supaprastinus elektrinių įrengimo procedūras bei skyrus finansinę paramą fizinių asmenų mažos iki 10 kW galios saulės elektrinių įsigijimui. Šiuo metu šalyje yra beveik 9,5 tūkst. gaminančių vartotojų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu