Tikkuurila

Skelbiamas infrastruktūros studijos ir techninės specifikacijos parengimo vėjo elektrinių parkui Baltijos jūroje pirkimas

vėjjo elektrinės parkai

Viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra informuoja, kad Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje paskelbė Lietuvos jūrinėje teritorijoje vėjo elektrinių parkų infrastruktūros įgyvendinimo studijos ir techninės specifikacijos jūrinio vėjo elektrinių parko jungties su sausumos tinklu parengimo paslaugos pirkimą. Pirkimo dalyvių pasiūlymų laukiama iki spalio 10 d.

Lietuvos jūrinėje teritorijoje numatomų plėtoti, eksploatuoti ir prie  perdavimo tinklų prijungti vėjo elektrinių parkų infrastruktūros įgyvendinimo studijos ir techninės specifikacijos jūrinio vėjo elektrinių parko jungties su sausumos tinklu parengimo perkamos paslaugos, apima infrastruktūros įgyvendinimo studijos ir techninės specifikacijos parengimą. 

Atrinktas paslaugų tiekėjas nuo sutarties įsigaliojimo dienos turės  per 100 darbo dienų parengti ir su užsakovu suderinti infrastruktūros studiją ir per 60 darbo dienų nuo užsakovo prašymo atlikti šias paslaugas parengti bei su juo suderinti techninės specifikacijos dokumentą. Planuojama, kad infrastruktūros studija bus parengta kitų metų gegužės mėnesį.

Infrastruktūros studijos rezultatai svarbūs planuojant vėjo elektrinių parko Lietuvos jūrinėje teritorijoje prijungimą prie perdavimo tinklų sausumoje. Atsižvelgiant į infrastruktūros studijos rengimo metu gautus rezultatus, paslaugų tiekėjas turės pasiūlyti užsakovui prioritetinę – pagrįstai optimaliausią parko prijungimo prie perdavimo tinklų įgyvendinimo alternatyvą. Tiekėjas taip pat, turės pateikti pasiūlymus, išvadas ir rekomendacijas dėl nustatytos prioritetinės alternatyvos įgyvendinimo bei parengti techninės specifikacijos dokumentus, nustatančius kvalifikacijos reikalavimus būsimiems vėjo parko jungties vystytojo projektuotojams ir rangovams.

Skelbiamo pirkimo vertė sudaro 486 000 eurų be PVM, o paslaugų tiekimo sutarties galiojimas numatomas iki 2023 gruodžio 31 d. su galimybe pratęsti iki 2 mėn. Pirkimo dokumentacija ir susijusi informacija skelbiami viešai čia.

Planuojama, kad Baltijos jūros teritorijoje 30 km atstumu iki 2028 m.  bus įrengtas pirmasis iki 700 MW jūrinio vėjo elektrinių parkas, kuris per metus galėtų pagaminti apie 2,5–3 TWh elektros energijos. Tai sudarytų beveik ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio ir sukurtų apie 1300 darbo vietų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu