Ekoklima

Šiaulių rajone pradėta maisto atliekų apdorojimo gamyklos statyba

maisto atliekų apdorojimo gamyklos statyba

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) įgyvendinamas projektas „Rūšiuojamuoju būdu surinktų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Šiaulių regione“ jau įpusėjo. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pradėta maisto ir virtuvės atliekų (MVA) apdorojimo pastato statyba. Pasirašyta sutartis dėl MVA apdorojimo įrenginių pirkimo.

Kuriama maisto atliekų apdorojimo infrastruktūra

„Nuo 2024 m. sausio 1 d. šalies gyventojų laukia atskiras maisto atliekų rūšiuojamasis surinkimas. Ruošdamiesi pokyčiams jau pradėjome ir MVA apdorojimo gamyklos statybą. Tai sudėtingas ir daug pastangų pareikalavęs projektas, todėl džiaugiamės, kad visam Šiaulių regionui svarbi statyba pagaliau startavo. Čia iš gyventojų išrūšiuotų maisto atliekų bus gaminama švari organinė masė – pulpa, kuri bus naudojama kaip žaliava atsinaujinančios energijos gamybai“, – teigia ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Naujai sukurta infrastruktūra padidins biologiškai skaidžių MVA apdorojimo pajėgumus bei komunalinių atliekų pakartotinio panaudojimo apimtis: „Tai svarbus žingsnis įgyvendinant pirmą iš Šiaulių regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. plane patvirtintų priemonių. Jas nuosekliai įgyvendinus bus pasiektas tikslas iki 2030 m. sąvartyne šalinti ne daugiau kaip 5 proc. atliekų ir taip kuo daugiau atliekų perdirbti“, – pažymi Ž. Šilgalis.

Sukūrus MVA infrastruktūrą bus sumažintos mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginio eksploatavimo išlaidos. Be to, bus prailgintas sąvartyno eksploatavimo laikotarpis, ateityje išvengiama išlaidų, susijusių su vis kylančiu ir rinkliavą gyventojams didinančiu taršos mokesčiu už sąvartyne šalinamas atliekas, sumažintas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis bei oro tarša.

Svarbiausia – atsakingas pirminis atliekų rūšiavimas

Bendras regiono MVA kiekis mišriose atliekose vidutiniškai siekia 14 650 t/metus. Skaičiuojama, kad per 5 metus gali būti perdirbta apie 50 proc. arba 7 325 t visų Šiaulių regione susidarančių MVA, kurios šiuo metu patenka į mišrių atliekų srautą.

Išsikeltų tikslų įgyvendinimas neįmanomas be gyventojų įsitraukimo. Pirminis atliekų rūšiavimas daugiausia priklauso nuo kiekvieno visuomenės nario sąmoningumo, dėl to įstaiga didelį dėmesį skiria gyventojų informavimui ir švietimui.

Netrukus ŠRATC visuomenei pristatys ir kitus baigiamus įgyvendinti projektus. Jau greitai duris po rekonstrukcijos atvers Kairių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė. Naujos ir moderniausios Lietuvoje atliekų aikštelės įrengimo darbai pradėti Šiauliuose, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Ruošiamasi Baisogalos ir Šeduvos atliekų aikštelių rekonstrukcijai, kuriose taip pat netrukus prasidės statybos darbai. Šiaulių mieste baigiamos įrengti pusiau požeminių konteinerių aikštelės.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu