Franke

SBA baldų grupė platina antrąją obligacijų emisijos dalį – per 5 mln. eurų

SBA baldų gamyba

Bendrovė „SBA Furniture Group“, kuriai priklauso 5 SBA baldų gamybos įmonės ir logistikos centras Lietuvoje, kaip ir planuota, pradėjo platinti antrąją obligacijų emisijos dalį. Baltijos šalių investuotojams siūloma įsigyti 5,3 mln. eurų vertės 2 metų trukmės vertybinių popierių su fiksuota 8 proc. metinių palūkanų norma. Emisija skirta labiau diversifikuoti finansavimosi šaltinius, o kartu akumuliuoti lėšas plėtrai. 

„Investuotojams tai viena iš retesnių galimybių investuoti į stabilaus, ilgamečio ir patikimo verslo skolos vertybinius popierius. SBA baldų sektorius žengia į naują augimo ciklą, o pastaraisiais metais nuolat efektyvinant gamybą auga „SBA Furniture Group“ pelningumas. Tikime, kad Europos centriniam bankui įžengus į palūkanų mažinimo etapą, mūsų patrauklus rizikos ir grąžos santykis užtikrins obligacijų paklausą. Taip pat tai yra saugi galimybė investuotojams diversifikuoti savo investicijų portfelį, kuris daugiausiai koncentruojamas nekilnojamojo turto srityje. Todėl jau nuo pavasarį išplatintos dalies emisijos jaučiame didėjantį tiek vietos, tiek užsienio investuotojų susidomėjimą obligacijomis“, – sako „SBA Grupės“ Iždo direktorius Nerijus Aukščiūnas. 

Palūkanas investuotojams už vertybinius popierius bus mokamos kas ketvirtį. Vienos „SBA Furniture Group“ obligacijos nominali vertė yra 1 000 eur, o minimali investicijos suma – 5 000 eurų. Emisiją platina Baltijos šalyse veikianti investicinės bankininkystės įmonė „Redgate Capital“. 

Pritrauktomis lėšomis bus įgyvendinama finansavimo struktūros keitimo strategija, grąžinant dalį paskolų, kuriomis finansuotas baldų gamybos įmonių pajėgumų didinimas. Taip pat šis sprendimas leis išlaisvinti ateinančių periodų pinigų srautus ir pasiruošti planuojamam naujam plėtros etapui ateityje. 

Pavasarį SBA baldų sektorių valdanti bendrovė išplatino pirmąją emisijos dalį – 2,7 mln. eurų.

Obligacijas išleidžianti bendrovė „SBA Furniture Group“ yra viena didžiausių baldų eksportuotojų Baltijos šalyse. Jai nuosavybės teise priklauso valdymo bendrovė „SBA Home“. Taip pat baldų gamybos įmonės „Inno Line“, „Klaipėdos baldai“, „Visagino linija“, „Šilutės baldai“, „Kauno baldai“, taip pat logistikos centras „Innovo logistika“ bei robotikos ir automatikos sprendimus diegianti bendrovė „Robotex“. Jos audituoti pardavimai 2022 m. sudarė 389 mln. eurų.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu