Franke

Saulės elektrinių poreikis neslūgsta – per 17 tūkstančių gyventojų su valstybės parama nori tapti gaminančiais vartotojais

saulės elektrinių poreikis

Energetikos ministerijos energetinį savarankiškumą skatinantys projektai sulaukia didelio susidomėjimo, o gaminančių vartotojų skaičius ir toliau auga.  Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) duomenimis, per liepos mėnesį sulaukta kiek daugiau nei 17 tūkst. gyventojų paraiškų finansuoti saulės elektrinių įsirengimą. Jeigu būtų patvirtintos visos pateiktos paraiškos, kompensacijoms reiktų beveik 47,5 mln. eurų. Kvietimui buvo skirta 29,9 mln. eurų.

Paraiškos bus vertinamos pagal du kriterijus: saulės elektrinės įrengimo būdą ir jos galią. Aukštesnis balas bus skiriamas ant pastato įrengtoms arba į jį integruotoms elektrinėms ir kurių galia neviršija 5 kW. Žemesnis balas – ant žemės įrengtoms elektrinėms ir kurių galingumas yra daugiau kaip 5 kW bet ne daugiau kaip 10 kW.

Jei visi paraiškas pateikę gyventojai įsirengtų saulės elektrines savo gyvenamajame būste, bendra atsinaujinančių energijos išteklių galia Lietuvoje išaugtų beveik 150 MW.

Paramos dydis įsirengus pilną komplektą (saulės modulius ir inverterį) yra 322,91 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios, o paramos dydis įsirengus tik saulės modulius yra 242,92 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.

Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę. Maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, gali siekti beveik 3 230 eurų.

Žaliosios energetikos plėtra yra vienas iš Vyriausybės prioritetų. Ši finansinio skatinimo priemonė atsirado siekiant sukurti galimybes patiems energijos vartotojams pasigaminti savo poreikiams reikalingą elektros energiją ir sumažinti Lietuvos gyventojams tenkančią finansinę naštą dėl išaugusių energijos sąskaitų.

APVA paraiškas įvertins iki rugsėjo mėnesio 5 d. ir per informacinę sistemą APVIS praneš gyventojams apie jiems rezervuotas lėšas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu