Anza

Premjeras: atsakomybė dėl šilumos kainų tenka merui

Premjeras: atsakomybė dėl šilumos kainų tenka merui

Už miesto šilumos ūkio priežiūrą, visų pirma, yra atsakinga savivaldybė, teigia Premjeras Andrius Kubilius.

Tad Vilniaus mero Artūro Zuoko kritika jo partijai dėl neveiklumo mažinant šilumos kainas yra visiškai nepagrįsta, tvirtina Vyriausybės vadovas.

„Neturiu daug ką atsakyti merui, kuris vis užmiršta, kad yra Vilniaus savivaldybės vadovas ir pagal veikiantį Šilumos įstatymą yra atsakingas už šilumos ūkį Vilniaus mieste. Kitose savivaldybėse tokių problemų nėra su merų suvokimu, todėl galbūt ir situacija yra geresnė“, – ketvirtadienio rytą Žinių radijui sakė A. Kubilius.

Premjero teigimu, A. Zuokas turi prisiimti atsakomybę dėl išaugusio šilumos suvartojimo Vilniaus būstuose ir ieškoti sprendimų. Vilniaus mero argumentą, kad išaugo dujų kainos, A. Kubilius atmetė, pabrėždamas, kad suvartotos šilumos kiekis nuo dujų kainų nepriklauso.

„Kodėl Vilniaus mieste, esant tai pačiai temperatūrai, kaip visoje Lietuvoje, ir esant tokiai pačiai temperatūrai, kokia buvo prieš metus, šilumos suvartojimas padidėjo 15 proc.? Vilniaus meras kol kas niekaip negali to paaiškinti“, – sakė Premjeras.

A. Kubilius pabrėžė, kad Vyriausybė daro viską, ką gali padaryti, tikrindama situaciją Vilniuje ir reikalaudama duomenų ir paaiškinimų, tačiau, visų pirma, su savo pareigomis turi susitvarkyti Vilniaus meras ir savivaldybė, užtikrindama, kad „Vilniaus energija” tiektų energiją sąžiningai, nesinaudodama savo monopolistine padėtimi.

„Deja, tenka apgailestauti, kad Vilniaus miesto savivaldybės vadovai, užuot tikrai susirūpinę ieškotų priežasčių ir tinkamų sprendimų, jau ne pirmą kartą bando politikuoti, kad tai čia Vyriausybė kalta, tai Seimas kaltas, tai Prezidentė kalta. Toks neveikimas ir negebėjimas realizuoti jiems pagal Konstituciją priklausančios atsakomybės ne tik stebina, bet ir reikalauja iš nacionalinės valdžios atitinkamų veiksmų“, – sakė Premjeras.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu