Anza

Pradedama Danės krantinių rekonstrukcija

Pradedama Danės krantinių rekonstrukcija

Klaipėdiečiai, kurių pasivaikščiojimų maršrutai driekiasi Danės krantine palei dešiniąją upės pusę, laikinai turės pakeisti savo vaikščiojimo įpročius ir rinktis kitus maršrutus. Danės skveras atitveriamas dėl krantinėje prasidedančių rekonstrukcijos darbų.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos konkursą dėl Danės krantinių rekonstrukcijos praėjusių metų pabaigoje laimėjusi UAB „Plungės lagūna“, pagal jungtinės veiklos sutartį veikianti kartu su Latvijos kompanija AB „A.C.B.“, pradėjo ruoštis vienam didžiausių projektų mieste šiais metais. Darbai kainuos apie 10,7 mln. eurų.

Danės krantinių rekonstrukcijos darbai paveldosaugos teritorijoje, jei neatsiras nenumatytų aplinkybių, kurios galėtų turėti įtakos darbų eigai ir trukmei, turi būti pabaigti per ateinančius pusantrų metų. Šiomis dienomis rangovai vykdo būsimos statybvietės atitvėrimo darbus (ties Danės krantine  nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato bei iki Danės g. šaligatvio).

Danės skvero bei Danės krantinių nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato sutvarkymo techninį projektą rengę specialistai skverą projektavo kaip patrauklią viešąją vietą miesto bendruomenei. Ir, nors objekto priešprojektiniai pasiūlymai, atsižvelgus į visuomenės bei specialistų pastebėjimus, siūlymus, buvo koreguojami, pirminė skvero vizija yra išlaikyta – tai turės būti gyva, miestiečių ir Klaipėdos svečių mėgstama laisvalaikio praleidimo erdvė. Rekonstruojamos Danės skvero sutvarkymo projekte, kuriame numatyta patraukli miestiečiams parko vizija, yra numatytas šiuolaikiškas fontanas, nedidelė scena pradedančiųjų atlikėjų pasirodymui, moderni terasa. Naujose erdvėse daug erdvės numatyta vaikams (interaktyvūs žaidimai, riedutininkų parkas, laipynės ir kt.), taip pat – šeimų ar bičiulių poilsiui bei iškyloms miesto parke. Taip pat projekte numatyta vieta lauko kavinei įrengti.

Naująsias skvero erdves, kaip ir iki šiol, gaubs žaluma. Nors numatyta pašalinti 16 senų parko medžių, tačiau bus pasodinti 56 nauji, taip pat bus pasodinta daugiau nei puskilometrio ilgio gyvatvorė, beveik šimtas krūmų ir 100 kv.m. gėlynų. Apdailai bus naudojamos tik kokybiškos, natūralios medžiagos. Tai – viena iš priežasčių, lėmusių galutinės rekonstrukcijos darbų sąmatos pabrangimą.

Darbus baigti planuojama iki 2021m. liepos mėn.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu