Franke

Pirmąsias gyventojų iniciatyvas Klaipėda įgyvendins dar šiemet

Pirmąsias gyventojų iniciatyvas Klaipėda įgyvendins dar šiemet

Praėjusių metų rugsėjį buvo paskelbti pirmąkart Klaipėdoje vykusio dalyvaujamojo biudžeto rezultatai. Iš 17-os balsavimui atrinktų iniciatyvų daugiausia klaipėdiečių simpatijų pelnė trys projektai, už juos balsavo absoliuti dauguma visų balsavusiųjų. Du iš šių projektų mažiesiems lankytojams planuojama atverti dar šį rudenį.  

Daugiausia uostamiesčio gyventojų balsų pelnė projektas pavadinimu „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“. Projekto tikslas – senos žaidimų aikštelės vietoje sukurti saugias sąlygas žaisti pietinės miesto dalies vaikams, sukurti laisvalaikio vietą jų tėvams ir seneliams. Klaipėdos miesto savivaldybė konkurso būdu išrinko rangovą vaikų žaidimo aikštelei ties daugiabučiais namais I. Simonaitytės g. 16 ir 18 (Reikjaviko parke prie Simonaitytės kalno) suprojektuoti ir įrengti. Šiuo metu vyksta jos projektavimo darbai, kuriuos užbaigus rugpjūčio viduryje planuojama pradėti vaikų žaidimo aikštelės statybos darbus. Planuojama, kad naujoji aikštelė bus įrengta iki šių metų lapkričio pabaigos.

Kitas laimėjęs projektas, kurį savivaldybė įgyvendins miesto biudžeto lėšomis, – Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė „Baltų saulės parkas”, jis bus įkurtas Tauralaukyje, 3077 kv.m ploto žemės sklype tarp Tauro 7-osios g. ir Tauro 8-osios g. Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros dėl projekto parengimo ir priežiūros paslaugos  pirkimo. Projekto įvykdymo trukmė – 12 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo dienos (įskaitant tyrinėjimus ir kitas susijusias paslaugas, ekspertizės atlikimą, statybą leidžiančio dokumento gavimą), taip pat numatyta galimybė sutartį pratęsti ne ilgesniam kaip 2 mėn. laikotarpiui. Įgyvendintas projektas turėtų spręsti viešųjų erdvių trūkumo, visų amžiaus grupių užimtumo problemą bei puoselėtų protėvių kultūrą Tauralaukio kvartale.Planuojama, kad šis projektas bus įgyvendintas kitų metų antroje pusėje.

Nedidele balsų persvara nuo pirmųjų dviejų atsiliko dar vienas projektas  – „Nauja, moderni ir šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė Tauralaukyje“. Praėjusiais metais buvo skaičiuota, kad kiekvieno iš paminėtų projektų preliminari kaina – apie 50 tūkst. eurų, todėl trims paminėtiems projektams įgyvendinti reikėtų apie 150 tūkst. eurų, tuo tarpu šioms idėjoms įgyvendinti miesto biudžete buvo numatyta 100 tūkst. Eur. Įvertinus, kad projektui „Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė „Baltų saulės parkas” įgyvendinti reikalinga atlikti imlias laikui teritorijų planavimo procedūras bei siekiant, kad miesto skiriami pinigai šiemet nebūtų „įšaldyti“, lygiagrečiai buvo apsispręsta realizuoti ir trečioje vietoje likusį projektą. Klaipėdos miesto savivaldybė konkurso būdu jau išrinko rangovą šiai vaikų žaidimo aikštelei suprojektuoti ir įrengti. Kadangi gyventojų pasiūlyta vieta šiai iniciatyvai įgyvendinti netiko (per maža teritorija, per arti automobilių stovėjimo aikštelės bei važiuojamosios kelios dalies), todėl, suderinus su pasiūlymo autoriumi, buvo pakeista iniciatyvos įgyvendinimo vieta – vaikų žaidimo aikštelė bus įrengta tarp žemės sklypų Klaipėdos g. 26 ir 28. Tačiau atsirado naujas iššūkis – šiai vietai reikėjo suformuoti bendrojo naudojimo teritoriją. Šiuo metu šis procesas jau eina į pabaigą, lygiagrečiai vykdomi aikštelės projektavimo darbai. Gyventojų iniciatyvą pavadinimu „Nauja, moderni ir šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė Tauralaukyje“ numatyta įgyvendinti kartu su pirmąja iniciatyva – iki šių metų lapkričio pabaigos.

„Džiugu, kad gyventojai pernai aktyviai teikė pasiūlymus ką naudingo ir gražaus Klaipėdoje įrengti už miesto biudžeto lėšas. Tikimės, kad ši gera iniciatyva šiemet paskatins dar daugiau klaipėdiečių atidžiau pažvelgti į gyvenamąją aplinką ir pamąstyti, ką gražaus ir naudingo sukurti vietos bendruomenės labui“, – tikisi Klaipėdos miesto savivaldybės vyr. patarėjas Deividas Petrolevičius.

Dar šią vasarą planuojama pakviesti miestiečius siūlyti naujas idėjas, kurios bus įgyvendinamos iš miesto biudžeto. Liepos mėnesį vyks viešas Dalyvaujamojo biudžeto atnaujinto aprašo pristatymas, taip pat bus priminta gyventojams kada ir kaip bus galima teikti savo idėjas bei už jas balsuoti. Projektų atrankos procedūras planuojama užbaigti 2022 m. III ketvirtyje, o jų įgyvendinimą numatyti kitų metų miesto strateginiame plane.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu