Anza

Pirmąjį 2024 m. ketvirtį „Storent Holding” apyvarta viršijo 8 mln. eurų

Storent Holding

Remiantis neaudituotais finansiniais rezultatais, statybinės įrangos nuomos bendrovės „Storent Holding AS” apyvarta pirmąjį 2024 m. ketvirtį pasiekė 8,46 mln. eurų, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – 1,67 mln. eurų. Grupės veiklos rezultatai Baltijos regione buvo ypač geri – nuomos apyvarta, palyginti su tuo pačiu 2023 m. laikotarpiu, išaugo 7 proc. 

Daug investavusi į procesų skaitmeninimą ir automatizavimą, šių metų sausį Grupė visose penkiose veiklos šalyse užbaigė perėjimą nuo esamų ERP arba įmonės išteklių planavimo sistemų prie naujų debesų kompiuterijos sistemų. 

Nepaisant sudėtingo perėjimo proceso, nuomos pajamos, palyginti su 2023 m. I ketvirčiu, išaugo 2 %, o labiausiai – 7 % – padidėjo Baltijos šalyse. Tai lėmė aktyvus Grupės dalyvavimas didelio masto pramoniniuose projektuose, tokiuose kaip „Rail Baltic”, vėjo jėgainių parkai Lietuvoje ir projektai krašto apsaugos sektoriuje.

„Mūsų prognozės rodo, kad „Storent Holding” apyvarta 2024 m. toliau augs dėl vidaus veiklos sistemos tobulinimo, struktūrinių pokyčių (grupės teisinės struktūros supaprastinimo) ir tikslingų investicijų į technikos parką. Šiuo metu aktyviai ieškome tolesnio augimo galimybių visose penkiose šalyse, o kaip vieną iš būdų padidinti Grupės kapitalą taip pat svarstome IPO, suteikiant žmonėms galimybę tapti „Storent Holding” investuotojais ir akcininkais”, – sako Andris Pavlovas, vienas iš „Storent Group” įkūrėjų ir valdybos pirmininkas.

Kovo mėnesį „Storent Holding” paskelbė apie viešą bendrovės obligacijų siūlymą už bendrą 7 mln. eurų sumą. Didelis investuotojų susidomėjimas lėmė, kad grupė iš viso pritraukė 10 mln. eurų, kurie bus panaudoti spartesnei bendrovės plėtrai, technikos parko plėtrai ir naujų nuomos sandėlių atidarymui.

Balandžio mėnesį prasideda aktyvesnis technikos nuomos sezonas – jau dabar skaičiuojama, kad nuomos pajamos, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidės dviženkliu skaičiumi, o su kiekvienu nauju mėnesiu tikimasi vis teigiamų tendencijų. 

Šiuo metu „Storent Holding” daugiausia dėmesio skiria rinkos dalies didinimui ir pelningumo gerinimui, taip pat pernai už 13 mln. eurų įsigytos įrangos valdymui ir daugiau nei 20 mln. eurų investicijų plano įgyvendinimui.

Apie „Storent”

„Storent” buvo įkurta Latvijoje 2008 m., siekiant tapti efektyviausia ir novatoriškiausia statybinės įrangos nuomos įmone Baltijos ir Šiaurės šalyse. Šiandien įmonė veikia Europoje, turėdama 27 nuomos punktus penkiose šalyse. Grupės apyvarta 2023 m. siekė 43,8 mln. eurų.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu