Franke

Pavasarį bus tęsiami šilumos perdavimo tinklų atnaujinimo darbai

Pavasarį bus tęsiami šilumos perdavimo tinklų atnaujinimo darbai

AB „Šiaulių energija”, per eilę metų jau atnaujinusi apie 39 procentus arba apie 57 kilometrus jos valdomų centralizuoto šilumos perdavimo tinklų, ties nuveiktais darbais nežada sustoti ir šiemet. Siekdama mažinti šilumos perdavimo nuostolius minėtuose tinkluose ir didinti energijos perdavimo bei paskirstymo efektyvumą ir saugumą bendrovė su Europos Sąjungos parama įgyvendina šilumos perdavimo tinklų dalies Žalgirio g.–Ežero g.–Šalkauskio g.–Vilniaus g. kvartale rekonstravimo projektą. Pagrindiniai jo darbai prasidės vos pasibaigus šildymo sezonui, jau šį pavasarį.

Projekto metu 4,9 km senų tinklų bus keičiami bekanaliais optimizuoto diametro ir klojimo trajektorijos, pramoniniu būdu izoliuotais su pastorinta izoliacija šilumos tiekimo tinklais su gedimų monitoringo sistema.

Numatytų renovuoti trasų amžius siekia 52–54 metus. Tai sąlygoja didesnę avarijų tikimybę ir neplanuotą šilumos tiekimo nutraukimą šilumos vartotojams, didesnes remonto ir aptarnavimo išlaidas. Įgyvendinus projektą, modernizuojamose trasose šilumos nuostoliai sumažės 60,5 proc., dėl mažesnio kuro suvartojimo, sumažės išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekis. Planuojamas metinis išmetamų ŠESD kiekio sumažėjimas – 96,69 tCO2ek/metus. Taip pat atitinkamai sumažės aplinkos tarša kitais kuro degimo produktais. Rekonstruotomis trasomis  šiluma bus tiekiama patikimiau ir šilumos tiekimo kokybė pagerės 4 450 prijungtų vartotojų.

Projekte numatytus rekonstravimo darbus atliks UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“, su kuria 2019-10-02 pasirašyta sutartis. Šilumos perdavimo tinklų Žalgirio g.–Ežero g.–Šalkauskio g.–Vilniaus g. kvartale Šiauliuose, projektavimo ir rekonstravimo darbus planuojama užbaigti 2021 m. rugpjūtį.

Bendra projekto vertė (tinkamos finansuoti išlaidos) – apie 2,7 mln. eurų, iš jų ES Sanglaudos fondo prašomos bendro finansavimo lėšos – 50 procentų.

AB „Šiaulių energija“ maloniai prašo gyventojų, patenkančių į minėtų darbų teritoriją, kantrybės ir primena, kad šilumos perdavimo tinklų rekonstravimo metu vartotojams laikinus nepatogumus sukeliantys iškasti kiemai ir šaligatviai, trumpalaikiai karšto vandens tiekimo sutrikimai – deja, neišvengiami, siekiant užbėgti už akių rimtiems gedimams šildymo sezono metu.  Apie numatomus darbus ir su jais susijusius karšto vandens tiekimo sutrikimus bendrovė vartotojus informuoja trumposiomis žinutėmis. Jei jų negaunate, prašome patikslinti savo mobilaus telefono numerį, susisiekus Jūsų sąskaitoje nurodytu bendrovės informacijos telefonu arba elektroniniu paštu.

Šilumos perdavimo tinklų Žalgirio g.– Ežero g.– S. Šalkauskio g. – Vilniaus g. kvartale, Šiauliuose, projektavimo ir rekonstravimo darbų planas

„Šiaulių energijos“ inf.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu