Franke

Pasitikite rudenį švariai: patarimai, kurie padės palaikyti tvarką namuose

Namų tvarkymas patarimai

Dažnas iš mūsų esame girdėję apie pavasarinį tvarkymąsi. Tuomet atliekame generalinį namų valymą iškuopdami net sunkiausiai prieinamus namų kampelius. Tačiau dalis ekspertų rekomenduoja tokį tvarkymąsi atlikti bent du kartus metus, o antrasis tvarkymasis turėtų prasidėti būtent rudenį. Jų teigimu, žemėjant oro temperatūrai ir dažniau užveriant namų langus, susidaro terpė kauptis kenksmingiems alergenams, nešvarumams ir bakterijoms. 

„Generalinis namų valymas ne tik pagerinti emocinę būklę, bet ir leidžia apsisaugoti nuo kenkėjų, galinčių sukelti įvairias ligas. Tvarkant namus ne tik pagerinama aplinkos oro kokybė, bet ir atsikratoma įvairių nešvarumų, todėl savo klientams visada stengiamės pasiūlyti įrenginius, kurie padėtų būstą sutvarkyti maksimaliai efektyviai“, – dalijosi „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Tomas Alešiūnas. 

T. Alešiūno teigimu, norint palaikyti tvarką namuose, užtenka laikytis kelių pagrindinių patarimų – reguliariai valyti baldų paviršius, po baldais ar už jų esančias erdves, nepamiršti išvalyti langų ir prisiminti, kad purvui vieta – tik lauke. 

Langai be dryžių

Langų valymas, įprastai, siejamas su šiltuoju metų laiku ir pirmaisiais pavasarinės saulės spinduliais. Po žiemos užsilikę nešvarumai – tarsi nemalonus priekaištas, skatinantis imtis švaros darbų. 

Tačiau langus valyti rekomenduojama ne tik pavasario sezono metu, bet ir rudenį, mat prasidėjus rudeninėms liūtims greitai pamatysite, jog langai atrodo nešvarūs. Nepamirškite, kad langus reikia valyti specialiu valikliu ir mikropluošto šluoste, sukamaisiais judesiais. Pirmiausia – iš lauko pusės, nes ji būna labiau užteršta, o tik tuomet – iš vidaus. Langus valykite iki visiško sausumo, antraip mėgausitės ne skaidriu vaizdu per langą, o dryžiais. 

Jokių alergijų

Nors esame įpratę pakankamai dažnai keisti patalynę, tačiau nustebtumėte, kiek nešvarumų kaupiasi ant jūsų lovos paviršiaus ar čiužinio. Dėl susikaupusių nešvarumų gali atsirasti alergiją sukeliančių dulkių erkučių, todėl itin svarbu pasirūpinti ir pačių baldų švara. 

Vienas iš būdų tai padaryti – paprasčiausiai išsiurbti baldus ar čiužinį. „Norintiems sumažinti alergijų riziką rekomenduojama dairytis dulkių siurblių su antibakterinėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, „Bespoke Jet AI“ siurblys turi daugiasluoksnę filtravimo sistemą, kuri sulaiko 99,99% smulkių dulkių ir sumažina alergenų kiekį. Didžiosios Britanijos alergijų fondas šį įrenginį pripažino kaip sumažinantį namų dulkių erkučių, kačių, šunų ir žiedadulkių poveikį“, – dalijosi T. Alešiūnas. Šis namų pagalbininkas nuo savo pirmtakų išsiskiria iki 280 W padidėjusia siurbimo galia, ilgesniu siurbimo laiku ir inovatyviomis dirbtinio intelekto funkcijomis.

Smulkūs tarpeliai 

Vienas svarbiausių patarimų atliekant generalinį namų valymą – nepamiršti erdvių, esančių už baldų ir po jais. Tai padės užtikrinti, kad būtų pašalintos visos dulkės, nešvarumai, šiukšlės ir alergenai. 

„Įprastai sunkiai prieinamas erdves už baldų apleidžiame dėl to, kad rinkoje siūlomi siurbliai nėra manevringi. Todėl svarbu pasirinkti įrenginį, kuris ne tik būtų pritaikomas skirtingiems grindų paviršiams, bet ir turėtų specialius lanksčius mechanizmus, leidžiančius pasiekti itin nepatogius namų kampus“, –pasakojo „Samsung Electronics Baltics“ atstovas. Jo teigimu, maksimaliai švarai palaikyti, vertėtų dairytis įrenginio su integruotu LED apšvietimu – tai leis pamatyti net ir menkiausią kiekį nešvarumų atokiausiame kambario kampe. 

Purvas – tik lauke

Nors gali nuskambėti juokingai, tačiau palaikant tvarką namuose svarbu prisiminti auksinę taisyklę – purvui vieta tik lauke. Tam pravers tiek kilimėlis prie lauko durų, tiek technologiniai sprendimai ir ryžtas neatidėlioti darbų. 

Jeigu lietingą rudens dieną grįžote iš pasivaikščiojimo su augintiniu, nieko nelaukdami nuveskite jį į vonią, nuplaukite letenėles, kad purvas iš lauko nebūtų išnešiotas po visus namus. O paliktus pėdsakus išvalykite kuo greičiau, kad purvas nepridžiūtų prie grindų. 

„Net jei susitvarkyti laiku tingėjote, galingi siurbliai-šluotos ir jų valymo technologijos užtikrina, kad galėsite efektyviai siurbti ir plauti įvairių paviršių grindis bei atsikratyti įsisenėjusių nešvarumų. Tai ypač aktualu turintiems keturkojų draugų. Galingas ir daugiafunkcis valymo įrenginys išties palengvina kasdienybę, o purvas lieka ten, kur jam ir vieta – lauke“, – sakė T. Alešiūnas.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu