Dvylikametis Williamas Yuanas apskaičiavo, kaip būtų galima padidinti šiuolaikinių saulės elementų efektyvumą 500 kartų.
Nuo mažų dienų kūrybingas vaikas domėjosi konstruktoriais bei robotais, o vėliau ėmė gilintis į atomo fiziką ir nanotechnologijas.
Nors jis eina dar tik į septintą klasę, o jo draugai neturi nė menkiausio supratimo apie tokias fizikos vingrybes, Williamui patinka fizika.
Pastaruoju metu jis susidomėjo saulės elementais ir netikėtai skaičiuodamas jų parametrus suprato, kaip būtų galima padidinti elementų efektyvumą lyginant su pramoninės gamybos analogais. Jaunasis mąstytojas pasiūlė naują elementų koncepciją, kurią mokslininkai pavadino 3D elementais.
Trimačiai saulės elementai būtų žymiai efektyvesni už dabar paplitusius dvimačius – jie sugertų žymiai daugiau šviesos (taip pat ultravioletinius spindulius). Tai leistų padidinti jų efektyvumą ir generuojamos energijos kiekį.
Jeigu jo skaičiavimai yra teisingi, tuomet 3D elementų efektyvumas, lyginant su dabartiniais, išaugtų bent 500 kartų. Suprantama, tai tik pradiniai skaičiavimai, tačiau jie padarė didelį įspūdį ne tik mokytojams, bet ir mokslininkams. Net jei tokie elementai praktikoje ir nepasitvirtintų, tačiau vaiko intelektualinis potencialas yra didžiulis.
Jaunasis talentas ir toliau žada gilintis į šiuos skaičiavimus bei tyrinėti kitas 3D saulės elementų galimybes. Jis susilaukė ne tik didelio dėmesio bei pripažinimo, bet ir gana solidžios (25 tūkst. JAV dolerių) premijos.
Pats berniukas tikisi, jog jo darbas greitai padės dar labiau sumažinti šiuo metu į orą išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.