Anza

Padaugėjo atvejų, kai privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą

Padaugėjo atvejų, kai privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą

Įsigaliojus papildytam statybos techniniam reglamentui (STR) „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“, padaugėjo jo 3 priede išvardytų atvejų, kai planuojant statybos darbus privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD).

Nuo š. m. sausio 17 d. SLD reikia gauti, be kitų  nurodytų atvejų, ir norint rekonstruoti nesudėtingąjį statinį į neypatingąjį ar ypatingąjį, ir atlikti nesudėtingojo statinio kapitalinį ar paprastąjį remontą, taip pat, kai keičiama statinio kategorija – į neypatingąjį ar ypatingąjį.

Pažymėtina, kad šis STR leidžia neypatingųjų inžinerinių statinių statybą užbaigti ne statybos užbaigimo aktu, o statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą. Ši deklaracija turi būti patvirtinta ir įregistruota Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos.

Aplinkos ministerija primena, kad pagal š. m. sausio 1 d. įsigaliojusius Statybos įstatymo pakeitimus SLD laikomas išduotu ir galiojančiu, jeigu jo duomenys įregistruoti ir apie jo išdavimą visuomenė yra informuota paskelbus informacinėje sistemoje „Infostatyba“.

Ryšių su visuomene skyrius

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu