Anza

Nustatytas potencialus jūrinio vėjo konkurso laimėtojas

Jūrinio vėjo konkurso nugalėtojai

VERT: 2023 m. liepos 4–10 d. vyko jūrinio vėjo konkurso, kurio teritorijoje elektrinių plėtra bus vykdoma be valstybės paramos, Pasiūlymų dėl elektrinių plėtros vystymo mokesčio teikimo etapas. Šio etapo metu du Konkurso dalyviai 2023 m. liepos 7–10 d. varžėsi VERT paskelbtame Elektroniniame aukcione, teikdami pasiūlymus dėl elektrinių plėtros vystymo mokesčio.

Pasibaigus Pasiūlymų dėl elektrinių plėtros vystymo mokesčio teikimo etapui, Komitetas, sudarytas iš VERT, Energetikos ministerijos, Konkurencijos tarybos, Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto ir VšĮ Lietuvos energetikos agentūros atstovų, 2023 m. liepos 11 d. vykusio posėdžio metu sudarė Potencialių Konkurso laimėtojų sąrašą, į kurį pirmu eilės numeriu įrašytas Konkurso dalyvis, pasiūlęs 20 mln. Eur elektrinių plėtros vystymo mokestį, o antru eilės numeriu įrašytas Konkurso dalyvis, pasiūlęs 5 mln. Eur elektrinių plėtros vystymo mokestį.

Į Potencialių Konkurso laimėtojų sąrašą pirmu eilės numeriu įrašytas Konkurso dalyvis, pasiūlęs didžiausią įmoką, kuris Konkurso laimėtoju bus pripažintas tik įsitikinus, kad šis Konkurso dalyvis nekelia rizikos nacionalinio saugumo interesams.

 Tikimasi, kad Konkurso laimėtojas bus žinomas apie 2023 m. rugsėjo pradžią.

 Konkurso dalyvis, VERT pripažintas Konkurso laimėtoju, pasiūlytą elektrinių plėtros vystymo mokestį turės sumokėti į valstybės iždo sąskaitą per 60 kalendorinių dienų nuo paskelbimo Konkurso laimėtoju dienos.Taip pat Konkurso laimėtojas savo lėšomis turės atlikti jūrinės teritorijos tyrimus, kurie yra reikalingi elektrinių jūrinėje teritorijoje infrastruktūros plėtrai ir statybai, taip pat išvystyti infrastruktūrą elektrinėms prie elektros energijos perdavimo sistemos prijungti. Numatoma, kad vėjo elektrinės jūroje bus pastatytos iki 2030 metų ir gamins apie 3 TWh elektros energijos per metus, o tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio ir sumažintų šalies priklausomybę nuo elektros importo. ​​

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu