Tikkuurila

Nuo lapkričio – dar viena rinkliava

Nuo lapkričio – dar viena rinkliava

Jau lapkritį už automobilių stovėjimą miesto centre teks mokėti. Vakar išaiškinta konkurso dėl mokesčio automatų gatvėse įrengimo ir priežiūros nugalėtoja – įmonė „Urbico”.

Pretenzijų nesulaukė

„Lietuvoje tai pirmas toks konkursas, kurio laimėtojas paskelbtas be jokių nesklandumų. Ankstesnieji baigdavosi teismuose”, – komentavo savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybos vedėjas Tomas Mataitis.

Prieš dvi savaites konkurse dalyvavusioms įmonėms – „Hansab”, „Urbico” ir „BMS Technologija” buvo išsiųsta informacija su preliminariu nugalėtoju.

Per dešimt dienų jos savivaldybei galėjo pateikti pretenzijas ir skundus. Tačiau, anot T.Mataičio, jų nebuvo sulaukta. Priešingu atveju konkurso procedūros būtų sustabdytos.

Siūlė mažiausią kainą

Vakar paskelbta, jog konkursą dėl tokių automatų įrengimo ir priežiūros laimėjo įmonė „Urbico”, pasiūliusi mažiausią kainą. Antroje vietoje liko „BMS Technologija”, trečioje – „Hansab”.

„Per penkias darbo dienas pasirašysime sutartį su konkursą laimėjusia įmone ir ši pradės darbus. Paruošti automatus naudoti jie privalo iki lapkričio pirmosios”, – pabrėžė T.Mataitis.

Planuojama, jog nuo šios datos Klaipėdoje ir įsigalios visuotinė rinkliava už automobilių statymą.

Iš viso mieste numatyta sumontuoti 150 automatų. 40 iš jų – senamiesčio zonoje.

Gerokai daugiau jų atsiras ir pajūryje. Planuojama, jog automobilių stovėjimas bus apmokestintas visoje Melnragėje.

Valanda – nuo 1 iki 3 litų

Mokestis už automobilio pastatymą sieks nuo 1 iki 3 litų už valandą. Rinkliavos dydis priklausys nuo vietos, kurioje paliekama mašina.

Brangiausiai – tris litus – teks mokėti už automobilio laikymą senamiestyje, teritorijoje tarp Galinio Pylimo gatvės bei Danės upės ir tarp Pilies bei Bangų gatvių ir Jono kalnelio.

Centrinėje miesto dalyje – tarp Sausio 15-osios ir Tilžės, Mokyklos, Priestočio, S.Dariaus ir S.Girėno, J.Janonio, Naujosios Uosto bei Danės gatvių – valanda kainuos du litus. Mažiausias mokestis bus pajūryje – litas už valandą.

Visuotinė rinkliava už automobilių statymą turėjo būti įvesta nuo šių metų birželio 1 dienos. Tačiau kol kas pinigai renkami tik pajūrio zonoje. Kitur laiku įvesti rinkliavą sutrukdė tai, kad nebuvo įvykęs konkursas išrinkti bendrovei, kuri įrengtų ir prižiūrėtų bilietų automatus.

Valdininkų manymu, visuotinė rinkliava padės išspręsti senamiestyje susiklosčiusią situaciją, kai pačios gražiausios ir reprezentacinės miesto vietos – Teatro aikštė, Turgaus gatvė arba Danės krantinė priešais „Meridianą” – pavirto automobilių stovėjimo aikštelėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu