Anza

Nebaigta statyti Kretingos biblioteka – jau griūva

Nebaigta statyti Kretingos biblioteka – jau griūva

Statomos Kretingos bibliotekos būklę tyrę ekspertai tęsti statybų neleidžia, kol nebus sutvirtintos drėgmės ir šalčio stipriai pažeistos perdangų plokštės.

Pastato sienos iškilo prieš maždaug 4 metus, stogas uždengtas tik pernai, langų ir durų – nėra iki šiol. Prieš kelis mėnesius statinį tyrę ekspertai nustatė, kad tęsti statybos nebegalima – būtina rekonstrukcija.

„Kadangi pastatas nebuvo izoliuotas, nebuvo nei stogas uždėtas, nei langai, tai drėgmė ir šaltis tiek suardė perdengimo plokštes, kad jos jau nebeatlaiko pačių konstrukcinių sprendinių. Plytų būklė taip pat apgailėtina, nes jos yra permirkusios“, – sako Kretingos raj. savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Vaickienė.

Bibliotekos statyba finansuojama iš Valstybės investicijų programos. Pradedant statyti skaičiuota, kad prireiks daugiau nei 14 milijonų litų. Iki šiol skirta ir panaudota – vos apie 4 milijonai.

Savivaldybės atstovė sako, kad trūkstant lėšų, darbus nuolat tenka stabdyti. O užkonservuoti statybos taip pat nėra kaip.

„Projekte pinigų konservavimui nėra numatyta. Reiškia, mes kaip savivalda iš savo biudžeto turime skirti lėšų – vienus metus konservuoji, tačiau nežinia, kiek kitais metais pinigų skirs. Vadinasi – atkonservuoji, praeis metai – vėl konservuoji. Tai kiek mes išleisim konservavimui?“, – kalba Kretingos raj. savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Vaickienė.

Ekspertų nurodytiems trūkumams pašalinti reikės rengti naują techninį projektą, tačiau savivaldybės atstovė klausia: o už kokius pinigus? Statybai numatytų lėšų iš valstybės biudžeto tam naudoti negalima. O ir jų šiemet skirta vos 300 tūkstančių, kai vien statiniui izoliuoti, kad jo toliau neardytų lietus ir šaltis, reikia mažiausiai milijono.

Kultūros ministerija nėra Kretingos bibliotekos steigėja, tačiau strateginiuose ministerijos veiklos planuose numatyta remti bibliotekų renovacijos ir modernizavimo programą.

Ar yra nutarta, ką daryti su griūnančia Kretingos biblioteka, Kultūros ministerijoje sužinoti nepavyko, nes ministras išvykęs, o bibliotekų veiklą kuruojančių specialistų kompetencija esą per maža.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu