Ekoklima

Naujus metus pasitikite atnaujintuose namuose

Naujus metus pasitikite atnaujintuose namuose

Šventės įkvepia puošti namus, tačiau dekoracijos nepaslėps „pavargusių” namų sienų, atnaujinimo prašančio interjero. Deja, likus vos kelioms savaitėms iki švenčių netinkamas metas kapitaliniam remontui, tačiau pasitelkus fantaziją savo namus galima gerokai atnaujinti pakeitus namų tekstilę, užuolaidas, dekoravimą, perdažius sieną, perklijavus tapetus.

Remontui netinkamas metas

Belaukiant vienų gražiausių metų švenčių norisi, kad namai atsinaujintų, kad Naujieji metai prasidėtų šviežumu ir gaiva dvelkiančiuose namuose. Tikriausiai susimąstėte, ką galėtumėte ir suspėtumėte atlikti? Tikrai nerekomenduojama griebtis „tikro” remonto – tik sujauksite savo namus ir prarasite ramybę nerimaudami, ar spėsite viską užbaigti. Geriausia remonto darbus atlikti šiltuoju metų laiku, tačiau jeigu iš tiesų norite pakeisti namų išvaizdą tuoj pat, teks pasidarbuoti patiems. Pirmiausia darbus kruopščiai susiplanuokite, kad viskas vyktų sklandžiai ir neužsitęstų. Geriausia remontą pradėti nuo atokiausio kambario ir taip keliauti durų link, taip išvengsite šiukšlių tuose kambariuose, kurie jau bus sutvarkyti.
Namų šviežumo, gaivumo įspūdį pirmiausia suteikia švari, erdvi, gaivi aplinka.  Tad griebkitės darbo ir visų pirma atsikratykite per metus susikaupusių nereikalingų daiktų. Be gailesčio išmeskite, padovanokite, o jei gaila, paslėpkite į dėžutes vien dulkes kaupiančius nereikalingus mažmožius, nenešiojamus drabužius ar net baldus. Švaresnė erdvė įkvėps kūrybai – kad ir baldų perstumdymui! Nepulkite baldų stumdyti tuomet, jei namuose jaučiatės puikiai ir viskas, atrodo, stovi savo vietose.

Nauja išvaizda – per savaitgalį

Nesudėtinga pakeisti namų išvaizdą perdažius ar pertapetavus sienas. Šiems darbams neprireiks daug laiko, ypač jeigu sienos yra lygios. Net ir šiuo drėgnu bei šaltu metu šiuolaikiški dažai džiūsta greitai, tačiau atminkite, kad dažyti teks tris kartus, o tai jau atims šiek tiek laiko. Jei baiminatės, kad nespėsite, ar nenorite „prasidėti” su dažais – tapetuokite. Tai ypač gera išeitis jeigu sienos nelygios, nes joms išlyginti reikia daug laiko ir darbo. Klijuoti tapetus – nesunkus darbas, o štai nuimti senuosius – ganėtinai nemalonus, deja, ant senų tapetų klijuoti naujų  negalima. Paprastai senieji tapetai nuplėšiami sausi, tačiau Jūs pagudraukite – kur kas lengvesnis būdas tapetus nuplėšti prieš tai juos gerai sudrėkinus. Šį darbą dirbsite apie 4 valandas. Klijuoti naujus tapetus užims dvigubai daugiau, tačiau per savaitgalį net neskubėdami ne itin didelėje patalpoje viską suspėsite atlikti, o jei dar turite patirties ir pagalbininkų…
Kokius pasirinksite tapetus – skonio reikalas. Kambariui žaismingumo ir žavumo suteiks floristinių motyvų, dryžuoti ar languoti tapetai, tačiau apmąstykite kaip pagal juos galėsite keisti baldų apmušalus, užtiesalus, užuolaidas, pagalvėles. Jei nenorite eksperimentuoti – rinkitės dailius vienspalvius, blizgius ar matinius tapetus. Atminkite – balta spalva yra universali (interjero kūrimo, ne priežiūros požiūriu), nes dera prie visų, tad kitą kartą panorus atsinaujinti namus, užteks pakeisti namų tekstilę, ar dekoro smulkmenas. Galite kambariui rinktis dviejų rūšių kontrastingus: šviesius ir tamsius, lygius ir juostuotus, gėlėtus ir lygius ar pan. tapetus.
Jeigu manote, kad jūsų kambaryje esantys tapetai dar geri, pažvelkite, ar nėra smulkių problemėlių – neatspurę kraštai, nėra pūslių, nesipuikuoja dėmė. Visa tai taip pat galima sutvarkyti. Atspurusias vietas galima lengvai priklijuoti teptuku užtepus klijų. Jei tapetuose atsirado „pūslių”, aštriu peiliu prarėžkite pūslę ir juvelyro kruopštumu, pro trapą įkiškite nedidelį teptuką su klijais. Patepus sieną svarbu lygiai  tapetą  prispausti sausu skudurėliu. Jei kruopštumas nėra Jūsų stiprioji pusė, gali tekti prarėžti kelias vietas ir, atiderinus raštus, suklijuoti. Jei išteptas nedidelis tapetų plotas, teks tą vietą „išpjauti” ir, atitaikius raštą, įklijuoti naujo tapeto. Jei „gydote” senus tapetus, naujo lopo spalva gali aiškiai skirtis, tad pagalvokite ar verta.

Spalvos kambariuose

Net jei ateityje planuojate didesnį remontą, ir šis prieš šventinis namų tobulinimas turi „pratempti” iki vasaros ar kiek ilgiau, rinkdamiesi tapetų spalvas darykite tai atsakingai. Net ir trumpa įkyrių spalvų „draugija” gali gerokai išerzinti.
Prisiminkite, kad jeigu kambarys yra šiaurinėje pusėje geriau rinktis šviesius, šiltus atspalvius, nes būtent sienų spalva kompensuos šviesos ir saulės nebuvimą. Jei pietvakarinėje –galite rinktis šaltas spalvas, nes saulės jame ir taip pakaks. Ilgą siaurą kambarį optiškai pakoreguosite jeigu išilginės sienos bus šaltos spalvos, o galinės  – šiltos.
Mažoms patalpoms geriau rinktis neintensyvias spalvas, didelėse galima „apgyvendinti” ir intensyvias.

Pabaigę klijuoti tapetus, o gal net ir dažyti sienas, pasirūpinkite „smulkmenomis”, kurios sustiprins „šviežių” namų įspūdį. Pirmiausia pakeiskite negražius, papilkėjusius jungiklius, elektros kištukus. Kritiškai pasižiūrėkite ir į durų rankenas, gal jos jau atgyvenusios, o gal nedera tarpusavyje. Vertėtų peržiūrėti ir pakeisti, jeigu nulūžusios ar įskilusios baldų rankenėlės. Atsilupusias baldų apdailos juosteles galima pakeisti naujomis. Tereikia nulupus senąsias, priglausti naujas ir perbraukti jas laidyne, kad juostelės priliptų. Galite pasirinkti panašios į baldo spalvos juosteles, arba išdrįsti paeksperimentuoti ir pasirinkti kitokį atspalvį.
Nepamirškite, kad jaukiuose namuose turi būti šilta, tad pasirūpinkite ir užsandarinkite langus, o už radiatorių uždėkite „reflektorius”.
Pažvelkite į šviestuvus. Ar nenutiko taip, kad sudaužėte gaubtą, ar į kambarį atsinešėte papildomą šviestuvą, iškrentantį iš viso stiliaus? Šių Kalėdų „topas” balta spalva, sniego įspūdžio dekoracijos, tad jei senam šviestuvui pritaikysite popierinį apvalų gaubtą tikrai neprašausite. Baltas popierinis šviestuvas atrodys tarsi sniego gniužulas baltų Kalėdų metą. Tik nepamirškite, kad interjeras turi būti harmoningas, tad šviestuvai turi būti vienodo stiliaus.

Vonia ir WC

Norint iš esmės pakeisti vonios ir tualeto kambarius reikia daug laiko, tiek jo jau nebeturime. Tačiau šį bei tą galite suspėti. Pasižiūrėkite ar nenutrupėję, nepajuodę grindinių plytelių tarpai. Gal vertėtų juos atnaujinti. Laukia nemalonus ir atidumo reikalaujantis darbas, nes tarpus reikia išdaužyti specialia mentele. O po to juos iš naujo užglaistyti. Dabar yra pirkti ne miltelių, o lipnaus kremo pavidalo plytelių tarpų glaisto, kurį tepti kur kas paprasčiau, o ir džiūsta jis greičiau. Jeigu yra kur nors įskilusi, nuskilusi, sudužusi plytelė ji tikrai „žaloja” patalpos vaizdą. Su tuo taikytis nebūtina – ją galima pakeisti savo pačių padaryta mozaika. Šiam tikslui reikia molinių, spalvotų stiklinių šukių. Nors šukės ir neša laimę, tačiau namuose jų nekaupiame, tad prireikus teks jų prasimanyti. Geriausia nusipirkti kelias tinkamų spalvų plyteles ir jas sudaužyti. Tuomet galutinai pašalinti įskilusią plytelę iš jos vietos, užpildyti vietą plytelių klijais ir į klijus suspaudyti keramikos duženas. Nepamirškite, kad galite sukurti savo raštą! Į suskilusios plytelės vietą galima įklijuoti dekoruotą plytelę, tik žiūrėkite, kad ji derėtų prie aplinkos. Žinoma, jei atsargai pasilikote keletą plytelių, galvos sukti ką įklijuoti į įskilusios vietą neteks. Šie patarimai tiks ir atnaujinant virtuvę.
Higienos kambarius atnaujinsite pakabinę prie sienų ir grindų derančios spalvos rankšluosčius, pakeitusios vonios ar tualeto aksesuarus.

Keiskite namų tekstilę

Namų tekstilė: užuolaidos, lovų užklotai, pledai, dekoratyvinės pagalvėlės, staltiesės, kilimai – palieka ryškiausią įspūdį apie namų stilių. Pakeitę  tekstilinius aksesuarus, pakeisite visą kambario veidą. Atnaujinus užuolaidas, staltiesę, kilimą, pagalvėles net senas baldas gali „suskambėti” visai kitaip, atrodyti jaukiau ir gražiau. Ir tai nei laiko nei finansiniu požiūriu neprivalo kainuoti brangiai – juk pagalvėlių galima rasti ir populiariuose prekybos centruose, svarbu tinkamai parinkti, kad ji gražiai atrodytų interjere.
Kartais galima nė nekeisti užuolaidų, o jas išmoningai dekoruoti. Pavyzdžiui karnizą apvyti ryškios spalvos ar spalvotu užuolaidinio audinio gabalu, kurio kraštai nutystų asimetriškai. Toks sprendimas kambariui suteiktų žaismingumo. Vaikų kambaryje ant senų užuolaidų galite pridėti aplikacijų ar juostelių, kaspinėlių.
Kaip aprangoje stengiamės derinti aksesuarus, taip ir kambarius reikia dekoruoti galvojant apie vientisą jų stilių. Tekstilinius aksesuarus derinkite pagal spalvą, tekstūrą, ornamentiką. Nemaišykite daugiau nei dvieju spalvų, žaiskite atspalviais. Tamsų prieškalėdinį metą pagyvins ryškių spalvų ir žaismingų raštų tekstilės aksesuarai, elegancijos suteiks ramūs šokoladiniai atspalviai, šilumos įspūdį sukurs tekstilinių toršerų šviesa.
Stiliaus, namų tekstilės ir dekoro parduotuvėse galima įsigyti kokybiškų stilingų daiktų.

Aprenkite kėdes ir stalą

Dar spėsite senoms kėdėms pasiūti arba įsigyti gaubtus. Namai atrodys įdomesni, o senos skirtingos kėdės taps vienodos ir atrodys iškilmingiau, ypač jeigu jas visas teks sustatyti prie šventinio stalo. Gaubtus galima pasiūti su gražiais puošniais užrišamais kaspinėliais, kutais, „kapišonais” arba be jų. Valgomasis stalas išradingai užtiesus ilgą iki žemės staltiesę, o jos kraštus surištus, priklausomai nuo jūsų stalo formos gali pavirsti ledų kūgiu ar gražiu puošniu neaštrių formų stačiakampiu.Galima pakeisti ir taburečių bei virtuvinio minštasuolio gobeleną. Jeigu išsisėdėjusi minkštoji dalis, atnaujinti paroloną.  Prie baldų gobeleno priderinti staltiesę ar staltiesėles ir naujas įvaizdis garantuotas.
Galima įsigyti ir išraiškingos tekstilės minkštiesiems baldams. Specialiais užrišamais užtiesalais-gaubtais užtiesus seną baldą, jį gražiai surišus, kambaryje taps jaukiau. Senas baldas atrodys naujai ir stilingai.

Įsigykite paveikslų

Jeigu sienos namuose lygios ir švarios, namus atnaujins, jaukumo suteiks paveikslai. Jeigu turite fantazijos ir polėkio, paveikslą iš tapetų atraižų, fototapeto fragmento ar gobeleno galite sukurti patys. Įspūdingas ir harmoningas rezultatas gausis kai jei paveikslui panaudosite baldų gobeleno atraižą, ar ant vientisos spalvos sienos pakabinsite įremintą tapetą, kuriuo išklijuota ir kita kambario siena. Pakabinę tokį savitą originalų kūrybos darbą, namus papuošite ir suteiksite jiems savitumo.
Nuostabiai atrodo ant sienos sukabintos šeimos nuotraukos, žinoma, jos turi būti įrėmintos vienodo stiliaus skirtingo dydžio rėmeliuose.
Vaikų kambario sienoms gražiausi paveikslai – jūsų vaikų darbeliai. Įrėminkite juos ir turėsite nuolat besikeičiančią parodą.

Darbų neatidėliokite

Per porą savaičių tikrai suspėsite atnaujinti namus. Pasitikite šventes apsivalę ne tik dvasiškai, bet ir kruopščiai iššveitę namus, visas pašales, spinteles, lentynėles, rūsius. Nedarykite to paskubomis, paskutinėmis prieššventinėmis dienomis, darbus susiplanuokite, kad nepervargtumėte ir jis taps tikrai malonus. Iš lentynų, nuo palangių nuimkite visas smulkmenas, kurias buvote išrikiavę, ar jos jums nepabodo? Vietoj jų pastatykite stilingų žvakių, gėlių puokštelių, erdviau sustatykite gėlių vazonus. Neperkrauta aplinka atrodo švaresnė ir tvarkingesnė.

Kiti temos straipsniai

Įtempiamos lubos, sprendimai

ĮTEMPIAMOS LUBOS: ką verta žinoti

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

SIENOS BE DEFEKTŲ

SIENOS BE DEFEKTŲ

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Tapetai yra gražu, bet…

Tapetai yra gražu, bet…

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu