Franke

„Sapa architektūrinės aliuminio sistemos“ – dar daugiau aliuminio galimybių

Sapa architektūrinės aliuminio sistemos

Pasikeitusi padėtis statybų rinkoje dėl akivaizdžiai pastebimo darbo kiekio mažėjimo daugelio jau vadinama krize. Tačiau ne visos šioje srityje dirbančios bendrovės mato tik situacijos blogybes. UAB „Sapa statybų sistemos“ pozicija kiek kitokia – sumažėjęs tempas leidžia atsipūsti nuo daugybės darbų ir atkreipti didesnį dėmesį į naujų sprendimų paieškas. Sprendimų, padedančių supaprastinti darbus, sumažinti objektų eksploatavimo išlaidas ir kelti kokybę. Šiais metais statybų rinkai pristatytos aliumininių proflių gamintojos naujovės puikiai atspindi šį požiūrį ir stebina nesudėtingais bei veiksmingais sprendimais.

Didesnės aliumininių proflių galimybės

Lietuvoje nuo 1998 m. veikia didžiausio aliumininių proflių gamintojo pasaulyje „Sapa Group“ padalinys „Sapa profliai“. Bendrovės, turinčios prekybos atstovybes 25 pasaulio šalyse, veikla skirstoma į tris pagrindines šakas: profliai „Sapa Profles“ (aliumininių proflių gamybos lyderis pasaulyje, proflių apdirbimo operacijos nuo pjovimo iki lenkimo ir suvirinimo), statybų sistemos „Sapa Building System“ (aliumininių proflių sistemos statyboms, nuo langų iki stiklo fasadų) bei profliai šilumos mainams „Sapa Heat Transfer“ (tai vienintelė bendrovė pasaulyje, kuri specializuojasi aliumininių proflių, naudojamų tik lituotiems radiatoriams, gamyboje).

Praėjusių metų lapkritį darbą Lietuvoje pradėjo antroji „Sapa Group“ atstovybė Lietuvoje – „Sapa statybų sistemos“. Bendrovės vadovas Rimantas Staknevičius teigia: „Anksčiau buvome tiesiog bendrovės „Sapa profliai“ dalis, o atsiskyrę siekiame klientams pasiūlyti didesnes galimybes ir lankstesnius sprendimus. Anksčiau spręsdami techninius klausimus daugiausia bendradarbiaudavome su partneriais Švedijoje, o dabar nuolat konsultuojamės ir dalijamės patirtimi su kitomis „Sapa Building System“ atstovybėmis visoje Europoje. Tai leidžia klientams pasiūlyti greitesnius, patikimesnius sprendimus, kurie jau buvo pritaikyti mūsų kolegų Prancūzijoje, Portugalijoje ar kitose šalyse.“

Kompleksinis sprendimas visam pastatui

Bendrovė savo klientams gali pasiūlyti langų, durų, stiklo fasadų, lauko žaliuzių, turėklų, stiklinamų balkonų ir kitų susijusių sričių standartinio tipo aliuminines sistemas. Jei užsakovo pateiktas užsakymas negali būti įgyvendintas panaudojant standartinius sprendimus, UAB „Sapa statybų sistemos“ gali suprojektuoti reikiamą proflį, pradėdama nuo užsakovo pateiktos idėjos ir baigdama pagaminto produkto pristatymu. Kadangi bendrovės siūlomi aliumininiai profliai pritaikomi daugelyje statybos pramonės sričių, įmonė gali pasiūlyti kompleksinį sprendimą, apimantį langus, vitrinas, balkonus, priešgaisrines ar net neperšaunamas konstrukcijas.

Vienose rankose sutelktas visas gamybos procesas

Lietuvoje dirbanti „Sapa Building System“ atstovybė veikia kaip projektavimo biuras, kuriame dirbantys specialistai, atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus, gali sukurti ar konkrečiam atvejui pritaikyti reikiamus aliumininius proflius. Patys profliai gaminami Švedijoje įsikūrusioje gamykloje. Tai, kad vienas gamintojas savo rankose sutelkęs visą gamybos procesą, pradedant proflio kūrimu ir baigiant pagaminto produkto pristatymu, leidžia pasiūlyti bene du kartus trumpesnį pristatymo laikotarpį, konkurencingą kainą ir, be abejo, kokybę.

Kadangi gamintojo siūlomoms nestandartinėms sistemoms montuoti reikia specifnių įgūdžių, bendrovė yra įkūrusi savo mokymų centrą, kuriame šios srities specialistai mokomi profesionaliai dirbti su medžiagomis. Mokymai gali būti įvadiniai, kai darbininkai mokomi dirbti su standartinėmis aliuminio sistemomis, ir specialūs, kai orientuojamasi į konkretų sprendimą ar sritį. Klientui pageidaujant, į objektą gali atvykti reikiamos srities technikos inžinieriai, padedantys prižiūrėti, kad visi darbai būtų atlikti tinkamai. Juk nepakanka tiesiog turėti kokybišką produktą, lygiai taip pat svarbu ir tinkamai jį sumontuoti.

Išskirtinės langų šiluminės ypatybės

Kalbant apie aliumininius langų proflius, kaip išskirtinę naujovę UAB „Sapa statybų sistemos“ vadovas R. Staknevičius įvardijo vadinamuosius ypač šiltus langus: „Šiuos proflius pristatėme šiais metais Stokholmo parodoje ir susilaukėme itin teigiamų įvertinimų. Bandymais patvirtinta, kad galima pasiekti šilumos perdavimo koefcientą, mažesnį nei 1,15 W/K (m²), o tai viršija netgi Skandinavijos šalių normas. Svarbu nepamiršti, kad tokie duomenys gaunami naudojant aliuminį, bet ne medį ar plastiką.“ Mažesni pastato šilumos nuostoliai tampa itin aktualūs, kai įsigydamas būstą pirkėjas mąsto ne tik apie jo kainą, bet ir apie būsimas išlaikymo išlaidas. Tad tikimasi, kad su šio tipo profliais pagaminti langai bus tinkamai įvertinti ir mūsų šalies rinkoje. Tinkamai sprendžiant pastatų šiltinimo (langai, durys, fasadas, vėdinimo sistema) klausimą, galima bene perpus sumažinti eksploatavimo išlaidas.

Patogi elektroninių užraktų priežiūra

Durų sistemų aliumininių proflių gamybos srityje bendrovė siekia klientams pateikti itin didelį elementų pasirinkimą: skirtingos rankenos, užraktai, matomi ar paslėpti vyriai, aliumininių proflių paviršiaus padengimo variantai ir pan. Neseniai rinkai pristatytas E proflis, sukurtas siekiant supaprastinti montuojamų elektroninių spynų eksploataciją ir priežiūrą. Lengviausiai pastebimas tokių durų skirtumas yra tas, kad užraktas montuojamas ne varčioje, o rėme. Toks sprendimas pasiūlytas visų pirma siekiant patogumo – rakinant tokias duris viena ranka galima sukti rankeną, o kita jau atverti varčią, taip pat užrakto montavimas stacionariojoje dalyje leidžia įrengti revizines dureles. Jas atvėrus galima lengvai patikrinti, pataisyti ar perprogramuoti elektroninius mechanizmus. Taigi net ir sugedus galima lengvai prieiti prie užrakto ir nereikia išmontuoti durų.

Jei montuojamos dvivėrės durys, „Sapa“ rekomenduoja Skandinavijoje itin populiarų sprendimą – kai viena varčia atsidaro į vidų, o kita – į išorę. Toks sprendimas itin populiarus parduotuvėse, kur iš išorės netgi nemontuojama rankena, taigi ne darbo metu žmogus paprasčiausiai negali patekti į patalpą.

Surenkamieji fasadai – patikimumas ir taupumas

Vystant naujus ir tobulinant senesnius produktus, „Sapa Building System“ visada siekia paprastumo ir nori išvengti daugybės sudėtingų konstrukcinių elementų, kurių montavimas atima daug laiko. Brangstant darbo jėgai ir nuolat ieškant būdų, kaip mažinti statybų išlaidas, vis didesnio populiarumo susilaukia bendrovės siūlomi surenkamieji fasadai. Šio tipo fasadai nuo įprastinių skiriasi tuo, kad elementai iš anksto surenkami į tam tikrus blokus gamybinėje bazėje, o atvežti į aikštelę tiesiog montuojami juos tvirtinant prie laikančiųjų pastato konstrukcijų. Tai leidžia daug greičiau vykdyti darbus ir pasirinkti, kokia kryptimi turi būti montuojama konstrukcija: ar aukštas po aukšto, ar tam tikras blokas vertikaliai į viršų, taip prisitaikant prie kitų darbininkų atliekamų darbų ir jų nestabdant. Montuojant pastato fasadą standartiniu būdu, visų pirma reikia sumontuoti visą konstruktyvą ir tik tada – stiklo elementus. Šiuo atveju vidaus darbai negali būti atliekami, nes pastato perimetras yra atviras, viduje vyrauja skersvėjai, neapsaugoma nuo drėgmės ar žemos temperatūros. Naudodami surenkamųjų fasadų sistemas, darbininkai gali per dieną sumontuoti vieną ar kelis aukštus, juose galima pradėti vidaus apdailos darbus dar nebaigus viso pastato fasado montavimo darbų. Taip pat montuojant tokio tipo stiklo fasadų sistemą objekte nereikia pastolių, keltuvų, taigi užsakovas gali sutaupyti.

Šią surenkamųjų fasadų sistemą „Sapa Building System“ savo klientams siūlo jau daugiau kaip trisdešimt metų, o jos patikimumą ir patvarumą liudija prieš kelis dešimtmečius įrengti objektai. Neseniai gamintojas pristatė atnaujintą šios sistemos variantą, kurio konstrukciniai elementai dar labiau supaprastinti, kad montavimo darbus būtų galima atlikti dar sparčiau.

Kiti temos straipsniai

Klinkerio plytelių apdaila

Klinkerio plytelių apdaila

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Natūralaus akmens fasadai

Natūralaus akmens fasadai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

sąramos

Sąramos – svarbus statybų elementas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Dekoratyvinis tinkas

Dekoratyvinis tinkas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Fasadų valymas

Fasadų valymas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Alucobond ir Alucore fasado plokštės

Alucobond ir Alucore fasado plokštės

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu