Tikkuurila

Naujovė Vilniaus gatvėse – valymui naudojamos elektrinės vakuuminės mašinos

gatvių valymas

Vilniaus teritorijų tvarkytojai šį pavasarį gatves valo pasitelkę naują vakuuminę valymo techniką. Naujos mašinos valo peržiem susikaupusį smėlį, dulkes miesto gatvėse, pėsčiųjų takuose ir viešosiose erdvėse.

„Nors teigiama paros temperatūra dar nėra nusistovėjusi, jau daugėja šiltesnių dienų, todėl šiemet kiek anksčiau pradėjome valyti gatvių važiuojamąją dalį, pėsčiųjų takus. Nuo kovo pradžios jau surinkome daugiau kaip 700 tonų smėlio. Sklandų darbą užtikrins ir naujos įmonių įsigytos elektrinės vakuuminės mašinos, kurios neišleidžia į aplinką CO2, be to,  valo kruopščiau ir nesukelia dulkių“, – sako Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Pavasarinis miesto tvarkymas žymiai sumažina kietųjų dalelių kiekį ore. Šešios miestą tvarkančios įmonės darbus atlieka pagal numatytus maršrutus. Kiekvienas vilnietis gali susižinoti, kas atsakingas už jo gyvenamosios teritorijos švarą: https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers

Šiomis dienomis mieste dirba 12 vakuuminių mašinų, 35 traktoriai, daugiau nei 80 motoblokų ir kita technika. Nusistovėjus teigiamai temperatūrai, Vilniaus mieste darbuosis dvigubai daugiau įvairios valymo technikos.

Gatvių važiuojamąja dalimi rūpinasi „Grinda“. Pasak „Grindos“ specialistų, žiemą miesto gatvėse visada susikaupia smėlio sąnašų, kurios nėra barstymo rezultatas, mat centrinėje miesto dalyje smėlis barstymui beveik nenaudojamas. Didžioji smėlio dalis į gatves su krituliais „atiteka“ nuo žaliųjų zonų, kita dalis patenka iš statybviečių. Šiomis dienomis orai palankūs, tad jau kelias dienas mechanizuota šlavimo technika dirba visame mieste. Dirba tiek „Grinda“, tiek šaligatvius prižiūrinčios įmonės. Gatvių važiuojamajai daliai valyti naudoja vakuumines šlavimo mašinas su drėkinimo funkcija, kad šepečiai į orą nekeltų dulkių kamuolių.  Šiandien „Grinda“ tvarko Kalvarijų, Kairėnų, Žirmūnų, Apkasų, Minties, Žemaitės, V. Pietario, S. Konarskio, Naugarduko, Kauno, Panerių, Pavilnio, Žemojoje gatvėse ir Savanorių prospekte.

Ne važiuojamojoje gatvių dalyje, o kitose darbuojasi šešios įmonės: „Ekonovus“, „Stebulė“, „Šilėja“, „Ecoservice“, „Mano aplinka“ ir „VSA Vilnius“.

Apie nenuvalytus takus, gatvių važiuojamąją dalį prie bortų, taip pat kiemų važiuojamąsias dalis galima pranešti seniūnijoms arba trumpuoju telefono numeriu 1664.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu