Birželio 12 d. popietę viename iš didžiausių Vilniaus prekybos ir pramogų centrų „Ozas“ kilęs gaisras priminė, kad net ir patys šiuolaikiškiausi pastatai nėra apsaugoti nuo gaisro grėsmės.
Nors gaisras, kilęs vienos viršutiniame prekybos centro aukšte esančios kavinės virtuvėje, buvo greitai užgesintas ir buvo išvengta žmonių aukų bei didelių materialinių nuostolių, virš pastato kilę tiršti dūmai priminė, kad dauguma mirčių gaisro metu ištinka būtent dėl apsinuodijimo degimo produktais, o ne ugnies. Todėl šiltinant pastatus, ypač viešosios paskirties, kur vienu metu gali būti tūkstančiai darbuotojų ir lankytojų, svarbu naudoti nedegias izoliacines medžiagas.
Pasak Mineralinės vatos gamintojų asociacijos (MVGA) vadovo Ramūno Kontrimo, šiais laikais pastatų statyboje ir patalpų vidaus apdailoje naudojama vis daugiau degių ir joms degant nuodingus dūmus skleidžiančių medžiagų. Statistiniais duomenimis, per pastaruosius 50 metų gaisro išplitimo trukmė vidutiniškai sutrumpėjo nuo 15 min. iki 3-5 min., dėl to labai sutrumpėjo ir žmonių evakavimo laikas.
Mineralinės vatos pranašumas prieš kitas izoliacines medžiagas yra akivaizdus – mineralinės vatos gaminiai priskiriami aukščiausiai (saugiausiai) degumo klasifikacijai. Jie yra nedegūs, todėl nesukelia staigaus gaisro išplitimo, neskleidžia nuodingų dūmų ir tarnauja kaip pasyvi, efektyviai gaisro plitimą stabdanti priemonė.