Franke

Medžio granulės – viena pigiausių kuro rūšių

Medžio granulės – viena pigiausių kuro rūšių

Lietuvos energetikos ekspertų skaičiavimu, šilumos gamybai naudojamos medienos granulės šiuo metu yra viena pigiausių ir patogiausių naudoti kuro rūšių šalies rinkoje. Prognozuojama, kad jomis kūrenami katilai netruks išpopuliarėti.

Vietos biokuras

Šilumos energijos, pagaminamos naudojant medienos granules, kilovatvalandė kainuoja apie 11 centų ir beveik prilygsta pigiausio kuro – malkų – kainai. Šildyti naudojant gamtines dujas už šilumos energijos kilovatvalandę tenka pakloti daugiau kaip 14 centų, naudojant elektros energiją – beveik 30 centų.

„Drastiškai brangstant importuojamam iškastiniam kurui, racionalu individualius namus šildyti naudojant vietos biokurą, kuris yra ne tik pigesnis, bet ir gerokai mažiau teršia aplinką”, – sakė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Šildymo ir vėdinimo katedros docentas Romanas Savickas.

Anksčiau brangesnį už malkas kurą, gamtines dujas, gyventojai namams šildyti rinkdavosi dėl patogumo. Granulių katilai leidžia naudotis dujinio katilo patogumu ir įvertinti kietojo kuro kainos pranašumus.

Ir patogu, ir pigu

„Medžio granulių katilas veikimo, priežiūros poreikiu prilygsta dujiniam katilui, tačiau kuro kaina gerokai mažesnė – panaši į malkų”, – sakė R.Savickas. Anot jo, modernius automatizuotus katilus, kūrenamus medžio granulėmis, eksploatuoti saugu ir patogu.

Medžio granulės iš rezervuaro į katilą tiekiamos automatiškai. Standartinis rezervuaras namo katilinę kuru leidžia apsirūpinti mažiausiai 5 paroms. Įsirengus didesnį, 9 kub. m talpos rezervuarą, automatizuotą namo šildymą galima užtikrinti visam žiemos sezonui.

Granulėmis kūrenamas katilas leidžia efektyviai gaminti šilumos energiją ir paskirstyti ją namo vidaus šildymo sistemose. Katilo darbą užtikrina automatika, kuri leidžia kontroliuoti ir palaikyti nustatytą oro temperatūrą patalpose ir išvengti kuro sąnaudas didinančio temperatūros svyravimo. Medžio granulėmis kūrenamų katilų naudingumo koeficientas yra 90 proc., o kietojo kuro katilų – 80 proc.

„Medžio granulių kaloringumas apie 1,7 karto didesnis nei ąžuolinių malkų, todėl granulėms sandėliuoti reikia dukart mažiau vietos nei malkoms”, – teigė R.Savickas. 200 kv. m ploto namui apšildyti žiemą reikia apie 20–25 kub. m malkų, o granulių – tik apie 9 kub. m. Katilo degimo sistemoje pelenai utilizuojami automatiškai, todėl jį valyti reikia daugiausia du kartus per metus.

Siūlo katilus ir granules

Biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovė „Bionovus” pirmoji Lietuvoje individualių namų savininkams ne tik siūlo medžio granulių katilų įrengimo, priežiūros paslaugas, bet ir garantuoja patikimą šio kuro tiekimą.

„Medžio granulėmis aprūpiname nesinaudodami tarpininkų paslaugomis – šį kurą gaminame patys. Tikimės, kad mūsų pasiūlyta paslauga populiarins lietuvišką, nebrangų ir patogų naudoti kurą”, – sakė „Bionovus” generalinis direktorius Vigantas Kraujalis.

Apie galimybę šildytis pigiau ir patogiau išsamiau galima sužinoti atnaujintoje „Bionovus” interneto svetainėje www.bionovus.lt. „Bionovus” centrinė būstinė įkurta Vilniuje, filialai veikia Mažeikiuose, Kazlų Rūdoje ir Kelmės rajone.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu