Anza

Liko savaitė teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų

saulės parkai kompensacijos

Daugiabučių ir individualių namų gyventojams bei sodo namų savininkams liko viena savaitė pateikti paraiškas valstybės kompensacijoms už nuotolines saulės elektrines.

Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę, įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurų, o maksimali galima finansavimo suma gali siekti iki 3230 eurų.

Liepos 15 d. startavęs kvietimas jau sulaukė daugiau kaip 5200 paraiškų už 8,5 mln. eurų. Pateiktų paraiškų skaičius rodo, kad gyventojų aktyvumas ir susidomėjimas atsinaujinančiais energijos ištekliais pastaraisiais metais neslūgsta, o priešingai – auga.

Iki šiol daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų jau yra įsigiję saulės elektrinės dalį iš saulės parkų ir gavę daugiau kaip 4,5 mln. eurų kompensacijų. Likę apie 7 tūkst. pareiškėjų, kurių paraiškos buvo patvirtintos ankstesnių kvietimų metu, dar laukia, kol bus įrengti jų rezervuoti saulės parkai. Energetikos ministerija atkreipia dėmesį, kad teikti paraiškas kompensacijoms galima dar neįsigijus elektrinės. Gavus patvirtinimą apie planuojamą skirti kompensaciją, gyventojai įsigyti elektrinę galės per dvejus metus.

Paraiškas kompensacijoms gauti per informacinę sistemą APVIS gyventojai dar gali pateikti iki 2022 m. rugpjūčio 15 d. pabaigos. Tam iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 20 mln. eurų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu