Franke

Laukiame pastabų siūlymams, kaip gerinti daugiabučių administratorių teikiamų paslaugų kokybę

Namų administravimas

Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus. 

2023 m. sausio 1 d. įsigalios Civilinio kodekso nuostatos, numatančios skaidresnį daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų administratorių vykdomų paslaugų, prekių ir darbų pirkimų reglamentavimą. Administratoriai pirkimus vykdys naudodamiesi Vyriausybės įsteigtos centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) valdomomis ir administruojamomis informacinėmis sistemomis. Jei šiuo būdu prekių ar paslaugų nupirkti nepavyks, pirkimus administratorius turės vykdyti pagal Aplinkos ministerijos nustatytą privalomą pirkimų tvarką.  

Projekto nuostatomis siūloma gerinti administratorių vykdomą namo priežiūros paslaugų kokybę. Siekiama didinti bendrojo naudojimo patalpų remonto darbų pirkimų skaidrumą, užtikrinti tokių paslaugų pirkimo sąlygų derinimą su administruojamų daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkais. Administratoriai įpareigojami teikti informaciją butų ir patalpų savininkams visais namo administravimo ir priežiūros klausimais, Informuoti apie metinius ir ilgalaikius namo bendrojo naudojimo objektų remonto darbų planus, pagrįsti atliktų planinių ir neplaninių darbų kainą. Privalu pateikti informaciją, kaip panaudojamos kaupiamosios lėšos, papildomi mėnesiniai mokėjimai. Turi būti aiškiai nurodyta administratoriaus veiklos name pradžios ir pabaigos data.   

Siekiant tausoti gamtą ir mažinti popieriaus naudojimą, siūloma nustatyti popierinių dokumentų (balsavimo biuletenių, mėnesinių mokėjimų pranešimų, sąskaitų) teikimą tik tiems savininkams, kurie nenurodę administratoriui savo el. pašto adreso. Tiems, kurie nurodę administratoriui el. pašto adresą, visą informaciją teikti tik el. paštu.  

Namo skelbimų lentose siūloma privalomai skelbti administratoriaus ar jo atstovo, savininkų išrinkto atstovo kontaktinę informaciją, avarinių tarnybų telefonus. Namo priežiūros paslaugų, darbų pirkimų sąlygas, kitą aktualią informaciją skelbti, kai administratoriaus duomenimis ne visi savininkai turi el. paštą.

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki spalio 10 d. el. paštu info@am.lt.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu