Anza

Kitą savaitę – privalomas nurodymas bendrovei „Geovika“ dėl požeminio pastato nugriovimo

Geovika

Kitą savaitę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai duos privalomą nurodymą UAB „Geovika“ nugriauti jos sklype Trakų rajone esantį požeminį pastatą. 

Pasak Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininko Alberto Stanislovaičio, šiandien bendrovė įvykdė ankstesnį Statybos inspekcijos privalomą nurodymą, atkasė požeminį pastatą ir įleido pareigūnus. Šio statinio ilgis – 320 m, plotis ir aukštis – po 2 m. 

Šiandieniniame patikrinime dalyvavo ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato licenzijavimo skyriaus pareigūnai, jie kartu su Statybos inspekcijos bei policijos pareigūnais užfiksavo visas faktines aplinkybes.

Šį pastatą bendrovė turės nugriauti arba įteisinti. 

„Detaliajame plane nenumatyta tokių statinių šioje vietoje, todėl įteisinimo galimybė labai menka. Kitą savaitę bus duotas privalomas nurodymas nugriauti šį statinį. Tai reikės padaryti per 6 mėnesius“, – sakė A. Stanislovaitis. 

Statybos inspekcija gegužės viduryje UAB „Geovika“ priklausančiame sklype nustatė požymių, kad po žeme galimai yra įrengtas pastatas, surašė faktinių duomenų patvirtinimo aktą, užfiksavo inžinerines kondicionavimo sistemas bei šviežiai žole uždengtas dangas.

Statybos inspekcijos atlikto tyrimo metu buvo pastebėti galimi žemės naudojimo tvarkos pažeidimai: tvora yra užtverti 4 valstybinės žemės plotai, taip pat negalima patekti dar prie 2 valstybinės žemės plotų. Nacionalinė žemės tarnyba informavo, kad naudotis šiais plotais bendrovei „Geovika“ jokie leidimai ar sutikimai nėra išduoti. 

Todėl Statybos inspekcija privalomu nurodymu įpareigojo šią bendrovę iki birželio 17 d. pateikti dokumentus dėl valstybinės žemės naudojimo. Juos gavus bus atliktas žemės naudojimo valstybinės priežiūros neplaninis patikrinimas.

Tyrimo metu taip pat konstatuota, kad bendrovė „Geovika“ privačios nuosavybės teise valdo Akies ir Skersabalio ežerų sklypus, kurių bendras plotas – apie 13 ha. Statybos inspekcija, įvertinusi ortofotografinius žemėlapius ir Nekilnojamo turto kadastro žemėlapį nustatė, kad prie šių ežerų laisvo priėjimo nėra: juos iš visų pusių supa privatūs valdomi sklypai ar privatūs miškai, o bendro naudojimo kelių iki šių ežerų nėra. 

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodyta, kad paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose draudžiama tverti tvoras, kitais statiniais, įrenginiais ir įveisiamais želdiniais, medžių ir krūmų liekanomis kliudyti pakrante praeiti asmenims paviršinio vandens telkinio apsaugos zonos dalyje, apimančioje 5 metrus nuo vandens ar kranto linijos. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad pažeidimus tiria aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai. Todėl, Statybos inspekcijos nuomone, dėl privataus miško ir dviejų ežerų aptvėrimo turėtų tirti Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.

Statybos inspekcija 2016 m. šiame sklype jau buvo atlikusi patikrinimą. Nustačius, kad statytojas vykdo statybos darbus be statybą leidžiančio dokumento ir projekto, statytojui surašytas savavališkos statybos aktas ir privalomasis nurodymas pašalinti statybos padarinius – nugriauti požeminį statinį. Iki 2017 m. vasaros privalomasis nurodymas nebuvo įvykdytas. Tačiau teismai atmetė Statybos inspekcijos ieškinius dėl šio nurodymo įvykdymo.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu