Franke

Keičiasi projektinių pasiūlymų ir techninio darbo projektų sudėtis

Projektiniai pasiūlymai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ pakeitimus, kurie suteiks daugiau aiškumo, kokios projektinių pasiūlymų ir techninio darbo projektų sudedamosios dalys bus nustatomos.

Numatyta, kad projektiniai pasiūlymai apimtų projektuojamo statinio architektūros, infrastruktūros, želdynų ir kitus pagrindinius sprendinius, kurie leistų suprasti statytojo sumanymą, pagrįstų statinių funkciją ir paskirtį. 

Į projektinius pasiūlymus nebūtų įtraukti vidinių pastato inžinerinių sistemų ir komunikacijų išdėstymo sprendiniai, konkrečios techninės specifikacijos, detalūs skaičiavimai ir juos pagrindžiančios schemos.

Siūloma, kad šie projekto sprendiniai būtų detalizuojami rengiant techninį darbo projektą. Šio dokumento pagrindu, būtų atliekama projekto ekspertizė (kai ji privaloma ar kai to pageidauja statytojas), parenkamas statinio statybos rangovas. 

Atsižvelgus į jį būtų parenkami ir statybos produktai, įrenginiai, pagal pateiktas technines specifikacijas atliekami statybos darbai, vertinama statybos darbų ir pastatyto statinio normatyvinė  kokybė.  

Taip pat pagal techninį darbo projektą būtų gaminami statybinių konstrukcijų ir inžinerinių sistemų elementai. Jei reikia, gamintojas pagal techninio darbo projekto brėžinius parengtų montažinius – gamyklinius brėžinius gamybai.

Įgyvendinant Statybos įstatymo nuostatas minėtame statybos techniniame reglamente siūloma nustatyti, kad vietoje trijų esamų projektavimo etapų liktų du – projektinių pasiūlymų ir techninio darbo projekto. Atsisakoma pritarimo projektiniams pasiūlymams procedūros ir darbo projekto etapo.

Tai leis supaprastinti ir paspartinti statybos procesus, sumažins perteklinį reguliavimą, padidins skaidrumą. Planuojama, kad tai sutrumpins projektavimo procesą 2-3 mėn. 1-2 mėn. trumpės projekto ekspertizių terminai, nes jos bus atliekamos vieną kartą – ekspertuojant techninį darbo projektą.  

Atnaujintame statybos techniniame reglamente aprašoma nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo projekto rengimo tvarka, detalizuojama nekilnojamojo turto objektų formavimo projekto sudėtis. Patikslinamos ir visuomenės informavimo nuostatos.

Su statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ pakeitimų projektų galima susipažinti Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS), pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki balandžio 26 d.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu