Dvejus metus svarstę ir braižę kariškiai pagaliau pristatė miestui detalųjį savo teritorijos Šiaulių, Zoknių rajone planą. Verslo įmonės, kurių turtas atsidūrė kariškių zonoje ar šalia tvoros, pasijuto turinčios gausybę veiklos apribojimų. O Savivaldybę labiausiai nustebino, kad nenumatyti žadėti plotai civilinio oro uosto plėtrai.
Krašto apsaugos ministerija planuojamoje 780 hektarų teritorijoje, skirtoje karinei oro bazei ir kariniam oro uostui, atsidūrė ir civilinis oro uostas, ir privačių, ir juridinių asmenų turtas. Kariškiai prie penkių turimų sklypų norėtų prisijungti keletą sklypų valstybinės žemės, iš viso apie 100 hektarų. Vieni plotai jiems reikalingi vien tam, kad užtikrintų aviacinį saugumą (kitaip tariant, kad teritorija būtų vientisa ir sumažėtų galimybė pašaliniams asmenims į ją patekti). Žaliuosiuose plotuose numatyta įrengti kuro saugyklą. Savivaldybės architektai ministerijos prašo detalesnio plano.
Šalia karinio oro uosto veikia pusšimtis įmonių, turinčių ar nuomojančių ten turtą.
Kadangi inžinerinių tinklų sistema buvusi bendra, tai kariškiams apsitvėrus, jų zonoje liko „Šiaulių vandenų” siurblinė, „Bendrabučio” transformatorinė, bendrovės „Zokvija” sandėlis. Šiems pastatams pažadėti atskiri sklypai ir servituto privažiavimai, tačiau darbuotojai ten galės patekti tik pagal sąrašą ir po instruktažo. Dėl Vyriausybės sprendimo, kad jokia ūkinė veikla be atskiro leidimo negali būti vykdoma penkis metrus iki kariškių saugomos teritorijos ribos, įmonės vis tiek keblioje situacijoje.
Karinių oro pajėgų bazės atstovas sako, kad visa tai derybų klausimas, kaip ir civilinio oro uosto plėtrai dar nepaskirti plotai. Savivaldybės atstovus šokiravo, kad jų bendrovei „Šiaulių oro uostas” nesuformuotas sklypas, o tik numatyta zona, be to, nenumatyti plotai plėtrai.
„Šiaulių oro uosto” bendrovė turi plėtros idėjų šiauriniame perone. Pastabų projektuotojams oro uosto direktorius Romas Mikšys, negalėjo pateikti, nes apie kariškių sprendimus ir detaliojo plano pristatymą nebuvo informuotas.