Ekoklima

„Kaip Niujorke by CITUS“ – Vilniuje, bet su Centriniu parku ir vaizdu į „niekad nemiegantį miestą“

Kaip Niujorke by Citus

Išskirtinių būsto projektų ir efektyvių NT paslaugų įmonė „Citus“ Vilniuje pradeda naujo projekto „Kaip Niujorke by CITUS“ pardavimus. Projekto statybos jau prasidėjo – jis kyla perspektyvioje sostinės vietoje, Kareivių g., greta „Ogmios miesto“ ir Ozo parko. Niujorkietišką šios Vilniaus miesto dalies konversijos sėkmės istoriją pakartoti siekiančioje lokacijoje pirkėjams dviem etapais bus pasiūlyti 174 butai ir 11 patalpų komercijai. „Kaip Niujorke by CITUS“ sudarys trijų korpusų A+ energinės klasės daugiabučiai. Projekto plėtotojas – fondas „Victory Development V“; planuojamos investicijos į projektą sieks apie 17 mln. Eur.

„Naujasis projektas prisideda prie buvusios pramoninės zonos aplink Šiaurės miestelį regeneracijos, atveriant ją miestiečiams, kuriant naujas gyvenamąsias ir paslaugų bei prekybos erdves, plečiant ir modernizuojant gatvės prieigas. Ieškojome darnaus dialogo su esamu ir perspektyviniu urbanistiniu kontekstu, kad sukurtume tvarią ir jaukią gyvenamąją aplinką“, – sako „Kaip Niujorke by CITUS“ projektavusios studijos „Eventus pro“ architektas Darius Steponavičius.

„Kaip Niujorke by CITUS“ pasižymės dideliu kiemu, savo forma primenančiu Niujorko Centrinį parką ir iš viršutinių aukštų bei terasų ant stogų atsiveriančiomis sostinės panoramomis. Kiemas bus padalintas įvairių paskirčių poilsio ir laisvalaikio zonomis gyventojams, užvadintomis Centrinio parko zonų pavadinimais bei papuoštomis elementais, panašiais į matomus „Didžiojo Obuolio mieste“. Įdomiais akcentais taps aliuzijų į Niujorką turintys „graffiti“ piešiniai ant pastato sienos bei išsaugotos anksčiau čia stovėjusio pramoninio pastato santvaros, taip pat padabintos piešiniais ir tapsiančios kiemo dalimi.

„Kodėl „Kaip Niujorke“? Ne tik dėl kiemo ar jo elementų, aukštų pastatų. Kareivių, Kalvarijų ir Verkių gatvių prieigos pereina virsmą, kuris vyko ir vyksta Niujorke: bulvariškumo simbolis tapo progresyvumo sala; miestu, save įsivaizduojančiu vis naujai. Neįtikėtinas architektūros, istorijos sluoksnių derinys daro jį unikaliu pasaulyje. Ryškiausi to pavyzdžiai – „High Line“, „Hudson‘s Bay“, „Little Island“ konversijos projektai ir kiti. Šiaurės miestelį greta jau turime. Gal ši, atgimstanti Vilniaus dalis taps „Šiaurės sičiu“ – kaip NYC? Labai laukėme savo projekto ir norime prisidėti prie rajono metamorfozės“, – teigia „Citus“ komunikacijos ir prekės ženklo vadovas Rytas Stalnionis.

Įmonė tiki projekto sėkme: kruopščiai atrinkti tiksliniai pirkėjų segmentai ir jiems pritaikyta projekto idėja bei koncepcija leidžia išsiskirti iš kitų projektų, kurių gausu šioje lokacijoje. Rinkoje jaučiamą būsto poreikį, nors sąlygos jį įsigyti pastaruoju metu yra sudėtingesnės, rodo ir išankstinis susidomėjimas: užklausas paliko jau per šimtą potencialių būsimųjų „Kaip Niujorke by CITUS“ gyventojų.

Pirmąjį projekto etapą sudarys vienas devynių aukštų daugiabučio korpusas, kuriame projektuojamas 81 butas. Trys ketvirtadaliai šio kiekio bus paklausiausi rinkoje 1,5 ir 2 kambarių butai. Jų plotai svyruos, atitinkamai, nuo maždaug 25 iki 36 kv. m ir nuo 41 iki 46 kv. m. Taip pat bus galima rinktis ir trijų kambarių, 56,5–73 kv. m arba keturių kambarių, 67–80 kv. m butus. Panašus butų pagal kambarių skaičių santykis ir jų plotai bus ir visame projekte. Pirmajame etape butų kainos svyruos apie 3 400 Eur.

Bendras automobilių parkavimo vietų skaičius sieks 131, pirmajame etape jų bus 61; visos parkavimo vietos bus įrengtos požeminėje aikštelėje. Siekiant atitikti kintančius būsimų gyventojų poreikius ir pralenkti techninius reikalavimus parkavimo infrastruktūrai, visos automobilių vietos bus pritaikytos automobilių krovimui, o 20 proc. jų bus įrengtos įkrovimo stotelės. Parkavimo aikštelėje planuojamas išmanus funkcionalumas: galios skirstytuvas, kuris leis nedidinant galios visam projektui paskirstyti apkrovas. Pvz., naktį, kai elektros poreikis – mažesnis, elektromobilius bus galima krauti visu pajėgumu, o dieną, išaugus suvartojimui, galia krovimui bus sumažinama.

„Kaip Niujorke by CITUS“ projektas yra skirtas žmonėms, būstui ieškantiems vietos su išplėtota infrastruktūra, greitai pasiekiamais prekybos, laisvalaikio, pramogų ir kultūros taškais bei jų asortimentu. Greta driekiasi Kareivių, Kalvarijų, Ozo gatvės, kuriomis patogu pasiekti bet kurią sostinės vietą, yra daugybė parduotuvių, traukos centrai „Ogmios miestas“, „Ozas“ ir „Akropolis“, o netoliese – Neris, Ozo ir Kalvarijos miško parkai, Valakupiai, Žirmūnų paplūdimys ir kitos žaliosios erdvės, kurias pasiekti ir jomis keliauti galima nutiestais pėsčiųjų ir dviračių takais, raizgančiais visą miestą. Didelis darželių ir mokyklų skaičius aplinkui aktualus šeimoms su vaikais.

Pirmasis būstas projekte turėtų dominti ir studentus, nes Kareivių gatve lengva pasiekti universitetų miestelį Saulėtekyje, į kitą pusę, bet panašiu atstumu – Mykolo Riomerio universitetą, o aplink – daug vietų susitikti ir turiningai leisti laiką.

Projektui pasirinktas „Šiaurės sitis“ – didelių pokyčių netrukus sulaukti turinti lokacija. Šios didelės, maždaug 83 hektarų ploto – tai daugiau nei trys žymiosios Times Square aikštės Niujorke ir net 41,5 Katedros aikštės ploto Vilniuje – miesto zonos laukia panašūs pokyčiai, kokie iš esmės pakeitė Naujamiesčio vaizdą, o dabar taip pat yra projektuojami Stoties rajonui bei Vilkpėdei. Todėl ji turi potencialą tapti vienu populiariausių sostinės kvartalų. Vilniaus miesto savivaldybė jau kuria Verkių autobusų parko viziją, kuris galės virsti naujomis viešomis erdvėmis, mokykla, darželiu, gyvenamaisiais namais ir taps anksčiau pramonės užimtų teritorijų konversijos katalizatoriumi. Bus tiesiamos naujos gatvės, plėtojama infrastruktūra: jau yra paruoštas Kareivių g. bei sankryžos su Verkių g. rekonstrukcijos projektas, atsiras daugiau dviračių takų, numatyta Šiaurinės gatvės plataus masto konversija, planuojamas pėsčiųjų tiltas tarp Žirmūnų ir Antakalnio. Todėl turto vertė šioje zonoje per artimiausius metus kils.

Projekte jau išlieti pamatai, statomas požeminės parkavimo aikštelės konstruktyvas. Šio etapo 80 proc. baigtumą planuojama pasiekti kitų metų pirmą ketv., 100 proc. darbus baigti ir būstus perleisti juos įsigijusiems naujiesiems gyventojams – 2024 m. vasarą. Antrojo etapo statybas numatoma pradėti iškart gavus statybas leidžiantį dokumentą – 2025 m. II ketv. Viso projekto 100 proc. darbų baigtumą bus siekiama registruoti 2025 m. III ketv. Statybų valdymas patikėtas įmonei „Citus Construction“.

„Citus“ analitikų duomenys rodo, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus pirminėje būsto rinkoje „užderėjo“ 648 naujų butų ir kotedžų pardavimai. Tai sudaro 64 proc. pirmojo 2022 m. ketvirčio ir yra beveik penktadaliu daugiau nei per paskutinį metų ketvirtį. Vidutiniškai per mėnesį šį ketvirtį rezervuojama apie 216 būstus (butus ir kotedžus) ir tai yra geresnis rezultatas nei per du paskutinius ankstesnius ketvirčius (2022Q2 – 241, 2022Q3 – 128; 2022Q4 – 181), tačiau šiek tiek mažiau nei visų metų vidurkis, kuris sudarė, vidutiniškai, 222 būstai per mėnesį. Per kovą sostinėje susitarta dėl 269 būstų pardavimo – daugiausiai šiemet.

Per šį ketvirtį „Citus“ valdomuose projektuose Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose parduoti 55 būstai. Kovas, su 34 sutartimis buvo beveik 2,5 karto rezultatyvesnis už vasarį (14) ir daugiau nei 3 kartus – už kovą (10). Praėjusį mėnesį Vilniuje parduota 17 butų ir kotedžų, Kaune – 14 ir 1 Druskininkuose. Įmonės valdomų projektų būstų sandėlį šiuo metu sudaro 96 butai ir kotedžai Vilniuje, 16 loftų Kaune (taip pat 26 komercinės patalpos – visi projekte „Radio City by CITUS“) ir 104 apartamentai Druskininkuose, projekte „Nemunas by CITUS“. Vilniuje praėjusį ketvirtį visiškai užbaigtas antrasis „Miško ardų by CITUS“ etapas, o artimiausiais mėnesiais planuojama dviejų naujų projektų pardavimų ir statybų pradžia.

Didesnės raiškos ir daugiau vizualizacijų galite parsisiųsti čia – https://we.tl/t-Ky1YcFiQZ8. Naudojant atskirai nuo teksto prašome nurodyti, kad iliustracijos – UAB „Citus“ nuosavybė.

Skaičiai ir faktai

 • Projekto adresas – Kareivių g. 2E, Vilnius;
 • Sklypo plotas – 0,5583 ha;
 • Plėtotojas – „Victory Development V“;
 • Valdytojas – „Citus“;
 • Statybų valdytojas – „Citus Construction“;
 • Projektuotojas – „Eventus pro“;
 • Numatomos investicijos – apie 16,94 mln. Eur;
 • Projektuojamas plotas – bendras 12,8 tūkst. kv. m, gyvenamasis 7,85 tūkst. kv. m;
 • Būstų sk., kambarių sk., plotai – I etape 81 butas (viso – 174); 1,5–4 kamb.; 24,75–79,94 kv. m;
 • Komercinių patalpų sk. – I etape 5 (viso – 11);
 • Parkavimo vietų tipas ir sk. – I etape 61 požeminė parkavimo vieta (viso – 131);
 • Kainos – apie 3 430 Eur.
 • Planuojami statybų terminai: I etapo pabaiga – 2024 m. I ketv. (80% baigtumas) / 2024 m. III ketv. (100% baigtumas); II etapo pradžia – 2024 m. II ketv., pabaiga – 2025 m. II ketv. (80% baigtumas) / 2025 m. III ketv. (100% baigtumas).

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu