Tikkuurila

Kaimynai supažindinami su naujos elektrinės įtaka aplinkai

Kaimynai supažindinami su naujos elektrinės įtaka aplinkai

Sėkmingai baigėsi naujosios Visagino atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitos tarpvalstybinės konsultacijos. Aplinkos ministerijoje įvykusiame atsakingų Lietuvos ir Latvijos institucijų, bendrovės „Visagino atominė elektrinė”, PAV ataskaitos rengėjų atstovų susitikime šalis kaimynė palankiai įvertino PAV ataskaitą.

„Konsultacija su Latvijos institucijų atstovais vyko labai konstruktyviai ir tai nepaprastai džiugina. Lietuvos pusei tiesiog buvo padėkota už išsamią ataskaitą bei  jos pristatymą Latvijos visuomenei Rygoje ir Daugpilyje”, – sakė atominės elektrinės projekto parengiamuosius darbus vykdančios bendrovės „Visagino atominė elektrinė”  Projektų valdymo biuro vadovas Tadas Matulionis.

Planuojama, kad jau kovo mėnesį Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija priims sprendimą dėl veiklos leistinumo pasirinktoje vietoje. Iki ministerijai pateikiant PAV ataskaitą, ji buvo suderinta su daugiau kaip dešimčia procese dalyvaujančių valstybės ir savivaldos institucijų, pristatyta Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Estijos visuomenėms, suderinta su Austrijos, Lenkijos bei Baltarusijos institucijomis. Praėjusią savaitę palankų vertinimą naujos atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimui išsakė ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) ekspertų misija.

PAV ataskaitoje įvertintas elektrinės, kurios galingumas siektų iki 3400 MW, statybų ir eksploatacijos Lietuvoje įtaka aplinkai. Įvertinta, kokį poveikį naujoji jėgainė darys gamtai ir visuomenei, saugomoms teritorijoms, kultūros paveldui ir kitoms svarbioms sferoms. Praėjusių metų rugpjūtį PAV ataskaitą parengė tarptautinį atvirą konkursą laimėjęs Lietuvos energetikos instituto ir Suomijos bendrovės „Poyry Energy Oy” ekspertų konsorciumas. Ataskaitos rengėjai pripažino, kad nauja atominė elektrinė (AE)pasirinktoje vietoje yra leistina ir galima.

Nacionalinės elektros energetikos bendrovės „Leo LT” antrinė bendrovė „Visagino atominė elektrinė” vykdo parengiamuosius naujosios AE projekto darbus. „Leo LT” valdo 100 proc. „Visagino atominės elektrinės” akcijų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu