Būsto ar kito nekilnojamo turto statybos yra dažnai lydimas nesklandumų, kurie neišvengiamai prailgina statybų laikotarpį. Kai kada visas šis procesas jo iniciatoriams dėl visų kylančių iššūkių net ima atrodyti neturintis pabaigos.
Todėl, įsigilinę į dažniausias, sklandų ir efektyvų darbą stabdančias, priežastis, dalinamės keletu patarimų. Jie padės jums paspartinti statybas ir greičiau įgyvendinti išsikeltus tikslus.
· Darbų proceso planavimas. Vienas iš itin statybos darbus spartinančių veiksnių – aiškus ir konkretus darbų planas. Rekomenduotina, kad jis būtų sudarytas raštu, o jame būtų įtraukti tikslūs darbų atlikimo terminai. Tokiu būdu ne tik užsakovas, bet ir darbų rangovas galėtų lengviau orientuotis darbų proceso eigoje ir būtų labiau įpareigotas laikytis iš anksto sutartų darbų atlikimo terminų.
Labai svarbu užtikrinti ir tai, kad statybų procesą kontroliuotų darbų vadovas. Aiški komunikacija ir jo visapusiškas reiklumas užtikrintų, kad darbai būtų atliekami kokybiškai ir laiku. Jis taip pat galėtų kurti strategiją, kaip dar našiau su turimomis galimybėmis būtų galima įgyvendinti statybos darbus, kaip išvengti galimų statybos pertraukų. Darbų vadovo atsakomybė apima ir sprendimų priėmimą netikėtai įvykus neprognozuojamiems pokyčiams; reikiamų medžiagų tiekimą ir tinkamą jų panaudojimo užtikrinimą.
· Profesionali ir patikima komanda. Patikima ir profesionali darbininkų komanda yra viena svarbiausių sklandžių ir efektyvių statybų dalis. Sudarydami sandėrį su profesionaliais, reikiamų žinių ir patirties turinčiais specialistais, galėsite būti tikri, kad darbai bus atlikti kokybiškai. Taip pat išvengsite kuriozinių situacijų, kai būsto statybos stoja dėl to, kad tenka taisyti ką tik dirbusios komandos padarytas klaidas.
Patikimumas – svarbus rodiklis, jeigu jums tikrai aktualu, kad darbuotojai darbą pradėtų laiku ir atliktų tiek jų, kiek yra sutarta. Rekomenduotina prieš sudarant sandėrį su viena ar kita komanda pasidomėti kitų klientų bendradarbiavimo su jais patirtimi. Tokiu būdu galėsite užtikrinti sklandų statybų procesą ir neabejoti jo ilgaamžiškumu.
· Finansinė pagalba. Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, dėl kurios stoja statybos darbai – finansai. Todėl, norėdami užtikrinti nepertraukiamus darbus, turėtumėte pasirūpinti ir tuo, kad jiems finansuoti nepritrūktų lėšų. Svarbu pažymėti, kad sąmata ir išlaidų planavimas turėtų būti jau anksčiau minėto darbų proceso planavimo dalimi.
Tačiau ką daryti tokiu atveju, jeigu visgi susiduriate su nenumatytu pinigų trūkumu? Tai dar toli gražu nereiškia, kad turite stabdyti ar atidėti suplanuotus statybos darbus. Šiuo atveju jums į pagalbą gali ateiti paskolos būsto remontui ar kiti finansavimo būdai, kurių dėka galėsite ir toliau sklandžiai tęsti pradėtus darbus.
· Galimų nesklandumų numatymas. Prieš pradedant statybas ir viso jų proceso metu reikėtų nuolat numatyti potencialiai galinčias iškilti kliūtis bei iš anksto turėti joms sprendimą. Pavyzdžiui, o kas, jeigu darbų vadovas nebegali tam tikrą laikotarpį tęsti darbų? Kaip bus sprendžiama problema, jeigu neatvyks darbuotis statybininkų komanda? Ar gali nutikti taip, kad tiekime neliks reikiamų statybai medžiagų?
Tai – lygiai taip pat svarbi būsimo sėkmingo rezultato dalis. Norėdami užtikrinti kuo sklandesnį darbų procesą, turite ištyrinėti ir galimai pasitaikysiančius netikėtumus. Tai padarę būsite pasirengę kone bet kam ir sutaupysite daug laiko – iškilus problemai jau žinosite jos sprendimo būdą. Todėl nebeteks galvoti, kokių priemonių imtis, kad ją išspręsti nepatiriant nuostolių.
Taigi, pasirūpinę sklandaus darbo proceso planu, patikima savo srities specialistų komanda, profesionaliu darbų vadovu bei finansiniais ištekliais galėsite reikšmingai paspartinti statybų procesą ir sulaukti rezultatų dar greičiau nei tikėjotės.