Tikkuurila

Jau šią savaitę – dar viena beveik 30 mln. eurų injekcija gyventojų saulės elektrinių įrengimui

Jau šią savaitę – dar viena beveik 30 mln. eurų injekcija gyventojų saulės elektrinių įrengimui

Jau šį ketvirtadienį, birželio 30 d., gyventojai ir vėl sulauks naujo kvietimo teikti paraiškas dėl valstybės kompensavimo nuosavoms saulės elektrinėms įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Tam skirta 29,9 mln. eurų.

Paraiškas valstybės subsidijai gauti bus galima teikti iki liepos 31 d. per informacinę sistemą APVIS, kur bus skelbiamos ir detalios finansavimo sąlygos.  

„Skatindami įsirengti nuosavas saulės elektrines, siekiame padėti gyventojams susimažinti elektros ir šildymo sąskaitas ir didinti jų namų ūkių energetinį savarankiškumą,“ – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Jis taip pat pabrėžia, jog sparti atsinaujinančios energetikos plėtra taip pat yra vienintelis tvarus kelias siekiant energetinės nepriklausomybės bei puoselėti klimatui neutralią aplinką. 

Energijos skirstymo operatorės ESO duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 18,8 tūkst. gaminančių vartotojų (t.y., neskaičiuojant nutolusių gaminančių vartotojų) – vien šiemet jų padaugėjo daugiau nei 4,5 tūkst. Valstybei intensyviai skatinant gaminančių vartotojų plėtrą, tikimasi, kad jau kitų metų pabaigoje jų skaičius Lietuvoje padvigubės. 

Namų ūkio energetinio savarankiškumo didinimui Energetikos ministerija per artimiausius 1,5 metų skirs 118,4 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondų, iš viso – 389 mln. iki 2030 m. Gyventojai galės gauti subsidijas saulės ir vėjo elektrinių bei energijos kaupiklių (baterijų) įrengimui, pasenusių šildymo katilų keitimui į efektyvesnius naujos kartos biokuro katilus, šilumos siurblių bei elektromobilių įkrovos stotelių įsirengimui, daugiabučių šilumos punktų renovacijai.

Siekiama, kad 2030 m. kas trečias namų ūkis elektros energiją pasigamintų pats.

Gyventojai, neturintys galimybės saulės jėgainės įsirengti savo vartojimo objekte, gali rinktis alternatyvą – įsigyti dalį nutolusios saulės elektrinės (saulės parko). Kvietimas valstybės kofinansavimui nutolusioms saulės elektrinėms planuojamas artimiausiu metu – apie jį paskelbsime atskirai.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu