Po dvejus metus trukusių rangos darbų atidaroma iš esmės atnaujinta, šiuolaikiškai įrengta VšĮ „Klaipėdos irklavimo centras“ bazė.
„Prie vandens įsikūrusi Klaipėda turi išnaudoti šį išskirtinumą, ji turi būti vandens sporto šakų flagmanas. Klaipėdos indėlis Lietuvos irklavimo sporte yra išskirtinai didelis. Tikimės, kad investicija į šio sporto infrastruktūrą džiugins ne vien rezultatais, bet ir galimybe irkluotojams treniruotis pačiomis geriausiomis sąlygomis Lietuvoje, organizuoti varžybas ir po jų ilsėtis. Linkiu, kad Klaipėda taptų madas irkluotojams diktuojančiu miestu“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
VšĮ „Klaipėdos irklavimo centras“ – profesionalių irkluotojų kalvė, kurioje taip pat ugdomi ir baidarių – kanojų irklavimo mėgėjai, ilgą laiką veikė daugiau nei prieš tris dešimtmečius statytuose sportinei veiklai nepritaikytuose pastatuose Gluosnių skg. 8. Anksčiau juose glaudėsi gelbėtojai, vėliau buvo įsikūrusi muitinė, o 1995 m. pastatais leista naudotis irklavimo sporto entuziastams.
Prieš dvejus metus, 2018 m. vasarą, Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Konsolė“. Pagal ją iš esmės buvo atnaujintos, perplanuotos ir sporto paskirčiai pritaikytos esamos VšĮ Klaipėdos irklavimo centras patalpos, kuriomis įstaiga naudojasi pagal panaudos sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe. Taip pat buvo modernizuotos inžinerinės sistemos, ko pasekoje, tikimasi, sumažės pastatų eksploatacinės išlaidos. Planuota, kad visi darbai bus atlikti per vienerius metus, bet dėl didelės darbo apimties tam prireikė dvejų. Per šį laikotarpį irkluotojai glaudėsi laikinuose statiniuose, bet sportinės veiklos nenutraukė.
„Uostamiesčio irkluotojai garsina Klaipėdos vardą Lietuvoje ir pasaulyje. Tarp jų yra pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojai, 15 irkluotojų jų yra Lietuvos rinktinės nariai. Irklavimo centre nuolat sportuoja apie 200 vandens sporto mėgėjų, kurie atstovauja įvairias amžiaus grupes. Malonu, kad klaipėdiečiai nuo šiol turės išties geras sąlygas sportuoti ir taip garsins uostamiestį, kuriame visos vandens sporto rūšys yra prioritetinės“, – sakė Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.
Atnaujintame administraciniame korpuse yra sporto inventoriaus, budinčio patalpa, užsiėmimų salė, trenerių ir sportininkų persirengimo patalpos su tualetais ir dušais, sporto aprangos skalbimo bei džiovinimo patalpos. Antrame pastato aukšte įrengta daugiafunkcinė salė, iš kurios galima išeiti ant gretimo pastato stogo, taip pat administracijos darbuotojų bei trenerių kabinetai, medicinos punktas ir virtuvėlė. Nuo šiol irklavimo bazė yra pritaikyta ir neįgaliesiems – įrengtas dušas ir tualetas, keltuvas į antrą pastato aukštą.
Antrame, gamybiniame, korpuse įkurtas dirbtuvių blokas su elingais bei 2 sporto salės su persirengimo patalpomis, tualetais ir dušais. Dirbtuvių bloke yra įkurti 4 uždari elingai sportinėms valtims saugoti, valčių remonto baras, trejos dirbtuvės patalpos, sandėlis bei techninės patalpos. Specializuotos sporto salės yra pritaikytos baidarių – kanojų ir akademiniam irklavimo sportui.
Belaukdami įkurtuvių atnaujintose patalpose, irkluotojai savo jėgomis susitvarkė valčių nuleidimo krantinę.
„Irklavimas yra Klaipėdą reprezentuojanti sporto šaka, kuri gyvuoja nuo 1885 metų. Tačiau tokias geras sąlygas mūsų irkluotojai turės pirmą kartą – tai bus geras paskatinimas siekti dar geresnių rezultatų“, – sakė ilgametis Klaipėdos irklavimo centro vadovas Liudvikas Albertas Mileška. Jis pažymėjo, kad irklavimas yra brangi sporto šaka, nes kiekvienas sportininkas turi turėti savo „darbo vietą“ – vietą valtyje, kurias dar reikia kažkur ir sandėliuoti.
Perplanuotose, modernizuotose patalpose vienu metu galės sportuoti iki 80 asmenų ir dirbti iki 22 darbuotojų, iš kurių 12 – treneriai.