Anza

Įkurtuvės Irklų gatvėje vėluoja

Įkurtuvės Irklų gatvėje vėluoja

Įkurtuvių naujajame name Irklų gatvėje jau kuris laikas nekantriai laukiantiems devyniasdešimčiai klaipėdiečių ir jų šeimų dar teks šiek tiek pakentėti.

Miesto valdžios pažadai socialinio būsto statybą užbaigti šių metų pavasarį, vėliau – rugsėjo viduryje, pasirodė esantys pernelyg optimistiniai.

Šiandien įvardijamas jau kitas terminas – namas pietinėje miesto dalyje, ties Irklų ir Karlskronos gatvių sankryža, bus pradėtas apgyvendinti gruodžio viduryje.

Pasak Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės, konkursą socialiniam būstui statyti laimėjusi bendrovė „Šiaulių titanas” visus darbus jau baigė, tačiau labai ilgai užtruko įvairios derinimo procedūros bei dokumentų tvarkymas. Tačiau ir šį barjerą galų gale pavyko įveikti.

„Kaip tik ketiname kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad būtų sudaryta valstybinė komisija, turinti pripažinti objektą tinkamu naudoti. Tai turi užtrukti ne ilgiau nei 20 dienų, tad tikiuosi, kad namas bus pradėtas apgyvendinti apie gruodžio vidurį”, – sakė V. Staskonienė.

Pasak V. Staskonienės, viena iš priežasčių, dėl kurių vėlavo statybos darbai, – pinigų stygius. Taip pat buvę aptikta ir defektų, kuriuos reikėję ištaisyti.

Pirminiais apskaičiavimais, statyba miestui turėjo atsieiti apie 7 mln. litų, tačiau kol vyko darbai, galutinė sąmata išaugo iki 9,2 mln. litų.

Šiandien Savivaldybė „Šiaulių titanui” vis dar skolinga apie milijoną, tačiau šią problemą tikimasi netrukus išspręsti. „Yra nutarimo projektas, kad trūkstamą milijoną skirs valstybė, tad miestui savo pinigų pridėti nereikės”, – patikino V. Staskonienė.

Pasak Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, jau yra parengtos visų 90-ies butų bylutės, tad vos sulaukus valstybinės komisijos akto, kad namas tinkamas eksploatuoti, bus galima pradėti pasirašinėti įsakymus dėl būsto nuomos. Žmonės taip pat pasirūpino laiku pristatyti pajamų ir turimo turto deklaracijas, įrodančius jų teisę į valstybės paramą.

„Nors esame pasirengę, bet vis tiek apgyvendinimo pradžios laukiame ne be nerimo. Užgriuvus būsimųjų naujakurių lavinai visus kitus darbus teks atidėti, nes surašyti 90 įsakymų – tikrai ne juokas”, – sakė D. Netikšienė.

Kita vertus, anot jos, tie 90 butų eilių tikrai nesutrumpins, nes socialinio būsto poreikis yra labai didelis, ir nuolat auga.

Klaipėdos savivaldybėje jau priimtas sprendimas dėl dar dviejų namų statybos. Vienas jų turėtų iškilti greta jau baigiamo statyti – Irklų g. 1, kitas – Rambyno g. 14.

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius neatmeta galimybės, kad dar vienas socialinės paskirties daugiaaukštis namas kada nors iškils ir šalia planuojamos statyti universalios sporto arenos.

Skaičiai ir faktai

* 2003 m. eilėje išsinuomoti socialinį būstą laukė 571 asmuo.
* Šiuo metu į socialinį būstą pretenduoja jau 1101 asmuo ar šeima.
* Išsinuomoti Savivaldybei priklausantį būstą norą yra pareiškusios 298 jaunos šeimos, 166 našlaičiai ar be tėvų globos likę asmenys, 180 neįgaliųjų. Dar 448 asmenys ar šeimos įrašytos į vadinamąjį bendrąjį sąrašą, teisę į jau turimo socialinio būsto pagerinimą turinčiųjų sąraše – 9 pavardės.
* Seimui patvirtinus Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymą, nuo liepos, be penkių jau esančių eilių socialiniam būstui išsinuomoti, sudaryta dar viena – skirta tris ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu