Franke

Įgyvendintas Klaipėdos miesto gatvių apšvietimo modernizavimo projektas pagerins apšvietimo kokybę ir sumažins savivaldybės išlaidas elektros energijai

Klaipėdos miesto gatvių apšvietimo modernizavimo projektas

Klaipėdos miesto savivaldybėje baigtas įgyvendinti projektas „Klaipėdos miesto šiaurinės dalies gatvių apšvietimo modernizavimas“. Tai dar vienas sėkmingai baigtas projektas iš šiuo metu įgyvendinamų 45 projektų, kuriais yra modernizuojamos gatvių apšvietimo sistemos Lietuvos savivaldybėse. Per kiek daugiau nei metus Klaipėdos mieste modernizuoti 821 šviestuvai bei atramos leis savivaldybei sutaupyti 0,48 GWh elektros energijos bei  sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 200 tūkst. eurų kasmet.

„Lietuvoje turime didžiulį potencialą energijos taupymui. Vyriausybė nustatė 20 procentų energijos sutaupymo tikslą viešajame sektoriuje per ateinančius dvejus metus. Savivaldybės taip pat reikšmingai gali prisidėti prie šio tikslo pasiekimo. Gatvių apšvietimo infrastruktūros modernizavimas padeda siekti ne tik strateginių Lietuvos tikslų energijos vartojimo efektyvumo ir taršos mažinimo, bet ir taupo savivaldybių biudžetus bei taip pat gerina kiekvieno žmogaus kasdienį gyvenimą – Klaipėdos mieste taps dar šviesiau ir sykiu saugiau tamsiuoju paros metu“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Šiam konkrečiam projektui energetikos ministro įsakymu skirta 143 tūkst. Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Gatvių apšvietimo modernizavimas“.

VšĮ „Inovacijų agentūrai“ atlikus patikrą Klaipėdos miesto savivaldybės įgyvendintame projekte nustatyta, kad atlikti visi projekto fiziniai darbai bei pasiekti projekto sutartyje numatyti stebėsenos rodikliai – modernizuoti seni, neefektyvus ir nusidėvėję natrio technologijų šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais Liepų g., Šiaurės pr., P. Lideikio g., Medelyno g., Liepojos g., H. Manto g. bei atnaujinta su apšvietimo sistema susijusi infrastruktūra. 

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas bei atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, derantys su aplinkos oro taršos mažinimu yra vieni iš svarbiausių Lietuvos energetikos nacionalinių tikslų. Energetikos ministro įsakymais iš viso skirtas 26,4 mln. Eur finansavimas 45 projektams, iš kurių 2 jau yra užbaigti. Artimiausiu metu apšvietimo sistemos bus atnaujintos daugiau nei pusėje visų Lietuvos  savivaldybių – Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos rajone, Šiaulių mieste ir rajone, Panevėžyje, Plungėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Alytuje,  Biržuose, Trakuose, Druskininkuose, Kretingoje, Visagine, Kazlų Rūdoje, Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, Utenoje, Lentvaryje, Šilutėje, Vilkaviškyje, Širvintose, Kaišiadoryse, Palangoje, Skuode, Telšiuose, Molėtuose ir Kėdainiuose.

Planuojama, kad įgyvendinus visus projektus bus atnaujinta  beveik 71 000 vnt. šviestuvų, taip pat elektros kabeliai, atramos, įdiegtos išmaniosios technologijos, leisiančios savivaldybėms automatiškai reguliuoti apšvietimo intensyvumą ir nustatyti apšvietimo sistemų sutrikimus. Tai leis per metus sutaupyti iki 20 GWh elektros energijos ir taip kasmet apie 15 mln. eurų sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu