Rockwool

IAE laimėjo prieš Energetikos tiekimo bazę

Ignalinos atominei elektrinei (IAE) teiktus prietaisus nepagrįstai pabranginusi ir dėl to sutarties su energetikos milžine netekusi UAB Energetikos tiekimo bazė savo patirtus nuostolius dengs pati. Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė netenkinti UAB Energetikos tiekimo bazės 3 mln. litų siekiančių pretenzijų IAE, rašo „Verslo žinios“.

Teismo sprendimu, IAE neturės atlyginti UAB Energetikos tiekimo bazei patirtų nuostolių, atsiradusių dėl branduolinės jėgainės administracijos atsisakymo iš minėtos įmonės pirkti nepagrįstai pabrangintus prietaisus ir vėliau priimto sprendimo nutraukti su ja ilgalaikę prietaisų pirkimo sutartį.

Ginčas tarp IAE ir Energetikos tiekimo bazės kilo 2006 m. pabaigoje. Iki tol Energetikos tiekimo bazė trejus metus elektrinei tiekė rutulinius debitmačius (skysčio srauto matavimo skaičiuotuvus), kurių per visą sutarties galiojimo laikotarpį turėjo būti įsigyta 2 300. Jėgainė iki ginčo pradžios įsigijo 1 700 prietaisų, kurių vieneto kaina – beveik 5 700 litų.

Derindama su užsakovu 2007 m. prietaisų tiekimo sąlygas Energetikos tiekimo bazė pasiūlė 32 proc. brangesnius prietaisus. Taip pat paaiškėjo, kad IAE tiekėjai pasirūpino iš anksto užsakyti 500 vienetų pabrangusių prietaisų ir jau sumokėjo užsakymo kainą – daugiau nei 3 mln. litų.

Teismas nustatė, kad UAB Energetikos tiekimo bazė pabrangusius prietaisus įsigijo ne tiesiai iš vienintelio gamintojo – Rusijos bendrovės OOO „Korporacija Splav”, o per JAV registruotą bendrovę tarpininkę „Langford Group Holding” L.L.C. IAE netenkino nei tiekėjo pasiūlytos išaugusios prekių kainos, nei Energetikos tiekimo bazės pateikti tą pabrangimą turintys paaiškinti dokumentai – elektrinės vadovybė nutraukė sutartį su tiekėju.

Vietoje to, IAE sulaukė pačios prietaisų gamintojos OOO „Korporacija Splav” pasiūlymo tiekti rutulinius debitmačius patrauklia kaina, beveik 1 000 litų už vienetą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt