Lietuvoje, gausėjant vagysčių iš butų ir privačių namų, žmonės vis dažniau ima drausti savo turtą, tačiau ne visi gyventojai domisi suteiktos draudimo apsaugos sąlygomis. Visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad beveik penktadalis apsidraudusiųjų nežino, kokias atvejais jų turima draudimo apsauga galioja, o kokiais ne. Draudikai siūlo rinktis turto draudimą nuo visų rizikų, kuris atlygina visus patirtus nuostolius.
Sunkėjant Lietuvos ekonominei situacijai, augant nedarbui, o vagysčių iš butų ir privačių namų skaičiui beveik sugrįžus į 1999 – 2000 m. lygį, vis daugiau gyventojų pradeda rūpintis savo turtu bei jo apsauga. Kaip rodo draudimo bendrovės „ERGO LIETUVA” statistika, per pirmą 2009 m. ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sudaryta 13,12 proc. daugiau sutarčių, o įmokos augo du kartus. Didėjimo tendencijas rodo ir Draudimo priežiūros komisijos pirmųjų 2 šių metų mėnesių duomenys.
Tačiau kaip parodė „Baltijos tyrimai” kovo mėn. atlikta visuomenės nuomonės apklausa, beveik penktadalis besidraudžiančių nežino, kokiais atvejais jiems būtų atlyginti patirti nuostoliai, o kokiais atvejais ne. Taip pat tyrimo rezultatai parodė, jog beveik pusė apklaustųjų (46 proc.) mano, jog nelaimės atveju, jiems būtų atlyginti ne visi patirti nuostoliai.
Pasak Vytauto Šaikaus, asociacijos „Apsaugos verslo grupė” nario, 50% vagysčių iš butų ir privačių namų įvykdo neprofesionalūs, neturintys gerų įrankių, visrakčių, vagys: valkatos, narkomanai, paaugliai. Nusikaltėliai į butą dažniausiai patenka išlauždami duris (39,9%) ar įsilauždami per pirmo arba viršutinių aukštų balkonus bei langus (14,8%).
Gyventojai turtą jau gali apsidrausti ir internetu. Klientai, norintys įsigyti turto draudimą internetu, svetainėje www.ergo.lt turi suvesti prašomus duomenis: turto konstrukciją, statybos metus, bendrą plotą bei pasirinkti pageidaujamą draudimo apsaugą (pastatų draudimą, namų turto draudimą, pastatų ir namų turto ar civilinės atsakomybės draudimą). Visos internetu įsigytos draudimo sutartys įsigalioja sekančią dieną po draudimo įmokos sumokėjimo. Apmokėjimas atliekamas per elektroninę bankininkystės sistemą.