Franke

Granules gaminančioje Radviliškio įmonėje įvyko sprogimas

Granules gaminančioje Radviliškio įmonėje įvyko sprogimas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai vakar vakare gavo pranešimą, kad Radviliškyje, granules gaminančioje įmonėje, įvyko sprogimas. Aplinkosaugininkams atvykus į vietą, gaisras jau buvo lokalizuotas. Pjuvenos nedegė. Pirminiais duomenimis žalos gamtai nepadaryta.

ŠRAAD Radviliškio rajono agentūros darbuotojai į granules gaminančią Radviliškio įmonę atvyko apie 18 val. Didelius kiekius pjuvenų sandėliuojanti UAB „Gairelita“ po praėjusių metų rudenį kilusio gaisro yra nuolat stebima. Laimei, šį kartą incidentas sunkių padarinių aplinkai nesukėlė.

Kaip teigė Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, sprogimas įvyko technologinėje linijoje. Jo priežastys tiriamos. Sudegė ant transportavimo linijos buvęs nedidelis smulkintos medienos kiekis. Nuo ugnies nukentėjo sandėlio langai bei medinės durys. Gaisras per kelias dešimtis minučių buvo lokalizuotas. Pjuvenos neužsidegė, tačiau ugniagesiai ėmėsi prevencinių priemonių ir patalpoje buvusius maždaug 40 kubinių metrų pjuvenų išvežė į lauką bei apliejo vandeniu.

Gesinti gaisrą cheminių medžiagų neprireikė, o panaudotas vanduo susikaupė betonuotoje įrengimų duobėje ir į aplinką nepateko. Šiandien ŠRAAD specialistų grupė dar kartą apžiūrėjo įmonę ir teritorijas aplinkui. Jokių galimos taršos šaltinių nenustatyta.

Pernai spalio pradžioje UAB „Gairelita“ kilęs ir 12 parų siautėjęs gaisras padarė milijoninę žalą gamtai. Gaisro metu dūmais buvo užterštas oras, o gesinimo metu panaudotai chemijai ir vandeniui patekus į nuotekų tinklus bei paviršinius vandens telkinius buvo užterštas Obelės upelis ir Petraičių tvenkinys.

Užgesinus gaisrą įmonė sudarė aplinkos atkūrimo priemonių planą, pagal kurį turi sutvarkyti gaisro gesinimo metu užterštas teritorijas, pasirūpinti užterštu vandeniu, atlikti užterštos teritorijos tyrimus ir suplanuoti priemones žuvų ištekliams atkurti. Pagal ŠRAAD įteikta privalomąjį nurodymą priemonių planas turi būti įvykdytas iki 2017 m. balandžio 30 d.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu