Tikkuurila

Gerosios praktikos mainų seminare pristatyta Statybos inspekcijos transformacijos istorija

Gerosios praktikos mainų seminaras

Šiandien, liepos 20 d., Priežiūros institucijų asociacijos organizuotame seminare „Švieslentė: gerosios patirtys ir tobulintini aspektai“ Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) viršininkė Eglė Kuklierienė pristatė Statybos inspekcijos įdiegtas modernias ūkio subjektų priežiūros  priemones, pasidalino su renginio dalyviais įstaigos gerąja praktika. Statybos inspekcijoje vykusiame renginyje savo sėkmės istorijomis ir patirtimi diegiant pokyčius pasidalino  ir kitos pažangios verslo priežiūros institucijos – Valstybinė darbo inspekcija ir Lošimų priežiūros tarnyba

Primename, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, atlikusi ūkio subjektų priežiūrą vykdančių institucijų vertinimą,  šiemet Statybos inspekciją išskyrė kaip vieną iš trijų pažangiausių šalies verslo priežiūros institucijų, kuriai suteiktas aukščiausias galimas pažangumo įvertinimas – A+. Statybos inspekcija septyniose iš devynių vertintų kategorijų surinko maksimalią balų sumą (10 balų) ir yra geriausiai iš Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų įvertinta įstaiga (plačiau apie Švieslentės tyrimą žr. https://vtpsi.lrv.lt/lt/naujienos/verslo-prieziuros-instituciju-reitinge-statybos-inspekcija-pakilo-i-3-cia-vieta).

Statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė pristatė, kad 2022 m. Statybos inspekcija modernizavo Rizikos valdymo informacinę sistemą (RVIS), į ją integruodama Valstybinės darbo inspekcijos renkamus duomenis apie statybos dalyvių rizikingumą, taip pat įdiegė rizika pagrįstą reagavimo į skundus operatyvumo modelį. Statinių tikrinimui ir savavališkos statybos patikrinimų reidų planavimui įstaiga pradėjo naudoti statinių 3D modelių ir GIS duomenis, kuriais remiantis patogiai ir greitai nustatomi galimai savavališkai statomi statiniai. 

E. Kuklierienė akcentavo, kad taip pat daug dėmesio buvo skirta teikiamų paslaugų gerinimui, korupcijos pasireiškimo tikimybės mažinimui, o įgyvendinti pokyčiai neliko nepastebėti klientų – 2022 m. išaugo ir klientų pasitenkinimo Statybos inspekcijos teikiamomis paslaugomis indeksas – 77 proc. (2021 m. rezultatas – 75,3 proc; 2020 m. – 76 proc.).  Vartotojų pasitenkinimo tyrime dalyvavę klientai nurodė, kad per metus laiko jiems neteko duoti kyšio inspektoriams, norint išspręsti įmonės problemas (2021 m. – 0,2 proc., 2020 m. – 0,3 proc.), taip pat nurodė, kad per šį laikotarpį, tvarkant reikalus Statybos inspekcijoje, inspekcijos tarnautojai nė karto neleido suprasti, kad norėtų gauti pinigų ar kitokios naudos arba to tikėjosi (2021 m. – 0,8 proc., 2020 m. – 1,5 proc.).

Statybos inspekcijos viršininkė taip pat apžvelgė įstaigos įdiegtas  modernias praktikas konsultavimo ir pažeidimų prevencijos srityje,  pristatė jau keletą metų rengiamus leidinius gyventojams, savivaldybėms bei statybos procesų profesionalams „Statykime kartu! Patarimai planuojantiems statybos darbus“, interneto svetainėje publikuojamą rubriką „Statykime kartu“ bei darbuotojų sukurtus interaktyvius įrankius, kurie sudaro galimybę vos per kelias sekundes pasitikrinti, ar planuojamai statybai reikalingas statybos leidimas (naujo statinio statybai, statinio rekonstravimui, kapitaliniam remontui).

Seminaro dalyviams E. Kuklierienė pabrėžė, kad Statybos inspekcija ir ateityje planuoja tobulinti veiklos procesus, didinti automatinio klientų pasitikrinimo įrankių pasiūlą, peržiūrėti ir skaitmenizuoti visus statybos patikrinimo dokumentus Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“. Prioritetinėms sritims – rizikų valdymui ir efektyvesnei savavališkos statybos kontrolei – Statybos inspekcija ir ateityje planuoja skirti ypatingą dėmesį. 

Pranešimų klausėsi ir diskusijoje dalyvavo daugiau nei 30 asmenų iš įvairių institucijų: Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Konkurencijos tarybos, Lietuvos metrologijos inspekcijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, Lošimų priežiūros tarnybos prie LR finansų ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, Priežiūros institucijų asociacijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento, Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu