Franke

ES pasiekė susitarimą dėl privalomo saulės elektrinių naudojimo ant stogų (infografikas)

Ruukki saulės elektrinės namas

Europos Sąjunga sutarė dėl pastatų energinio naudingumo direktyvos atnaujinimo, papildant ją reikalavimu saulės elektrines įrengti ant visų naujų ir dalies jau esamų pastatų stogų. Direktyva siekiama sumažinti anglies dioksido išmetimą visuose ES pastatuose, skatinant saulės energijos naudojimą ir supaprastinant saulės elektrinių integravimą į pastatų konstrukcijas.

Atsižvelgiant į pastato paskirtį ir projekto tipą, direktyvoje išvardinti šie pagrindiniai etapai, kuomet saulės elektrinės taps privalomos:

  • nuo 2026 metų ant visų naujai statomų viešosios, komercinės ir negyvenamosios paskirties pastatų, turinčių bent 250 m2 naudingo ploto; 
  • nuo 2027 metų ant visų renovuojamų negyvenamosios paskirties pastatų;
  • nuo 2029 metų ant visų naujai statomų gyvenamosios paskirties namų; 
  • vėliausiai iki 2030 m. saulės elektrinės jau turės būti įrengtos ir ant visų anksčiau pastatytų viešosios paskirties pastatų, turinčių bent 250 m2 naudingo ploto.

Taip laipsniškai saulės elektrinės bus įrengtos ant daugumos stogų, teigiama „SolarPower Europe” interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

Saulės eleketrinės infografikas

„Atsinaujinančioji energija, “Ruukki” produktų ekologija yra svarbi tema tiek individualiu, tiek visuomeniniu lygmeniu, todėl prioritetu laikome tvarių produktų įtraukimą į savo pasiūlą. Siekiame mažinti CO2 kiekį visuose gamybos ir tiekimo etapuose, iškastinius energijos šaltinius keičiant mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančiais arba neiškastiniais energijos ištekliais”, – sako Marius Eidukonis, „Ruukki Products AS” stogų padalinio vadovas Lietuvoje.

Ruukki saulės elektrinės

Vienas iš naujausių tvarių produktų, kuriuos „Ruukki” pradėjo siūlyti savo klientams praėjusiais metais, yra “Classic Solar” stogas – tai pilnai išbaigtas sprendimas „du viename”, kai saulės fotovoltiniai elementai pramoniniu būdu jau yra integruoti į „Ruukki Classic” stogo lakštus. „Classic Solar” yra ne tik tvarus, bet ir estetiškas pasirinkimas, nes saulės elementai plika akimi nepastebimi, nekeičia pastato išvaizdos . Dėl to šis sprendimas puikiai tinka pavyzdžiui istoriniams, paveldo pastatams, kuriuose norima išlaikyti kuo autentiškesnę išvaizdą. Klientas gauna ne tik energetinę nepriklausomybę, gražų stogą, bet ir itin patvarią elektrinę – mat jos paviršius apsaugotas grūdintu stiklu, atlaikančią ekstremalias oro sąlygas ir net 165 km/val. smūgio testą.”, – tęsia M. Eidukonis. Jei klientas vis dėlto pasirenka įprastą, ant stogo dangos montuojamą saulės elektrinę, „Ruukki” siūlo ir šiaurės klimato sąlygomis patikrintus saulės fotovoltinių plokščių laikiklius, kurie yra itin saugūs,  patvarūs, užtikrinantys geresnį elektrinės veikimo efektyvumą, gerą vėdinimą ir pritaikomi visų tipų stogams, ne tik metaliniams. 

Ruukki ekologija saulės elektrinės

Planuojant naujo namo statybą ar renovaciją, namų savininkams jau dabar vertėtų atsižvelgti į naująsias ES saulės energetikos direktyvos nuostatas, pasirinkti tokią stogo konstrukciją ir medžiagas, kad stogas būtų tinkamas saulės elektrinėms įrengti vėliau. Tai reiškia, kad verta įvertinti ne tik stogo šlaitų nuolydžius ar kryptį pasaulio šalių atžvilgiu, bet ir pačios stogo dangos medžiagą. Saulės energijos ekspertai nuosekliai teigia, kad saulės baterijų montavimas ant aukštos kokybės metalinių stogų yra efektyviausias, greičiausias ir ekonomiškiausias metodas.

Ruukki saulės elektrinės sprendimai

Naujai priimta ES pastatų energinio naudingumo direktyva skatins Europos energetinę nepriklausomybę pagal „REPowerEU” planą ir suteiks tvirtą pagrindą švaresnės statybos verslo sektoriui ES. „Tai svarbus etapas spartinant atsinaujinančiosios energijos naudojimą. Tai protingas žingsnis į ateitį, kai saulės energija ant stogo bus tokia pat įprasta, kaip ir skalbimo mašina namuose”, – sako Janas Onsbergas, „SolarPower Europe” patarėjas politikos klausimais.Daugiau informacijos apie „Ruukki” integruotas į stogą saulės elektrines rasite čia >> .

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu