Ekoklima

ES draudžia valstybėms narėms Rusijai teikti su statybos sektoriumi susijusias paslaugas

Statybų sektorius Rusijoje

Europos Sąjungos Taryba įvedė draudimą visoms valstybėms narėms, tarp jų ir Lietuvai, tiesiogiai arba netiesiogiai teikti architektūros, inžinerijos, techninių patikrų, produktų bandymų, su statybos sektoriumi susijusias teisinio ir informacinių technologijų konsultavimo paslaugas Rusijos vyriausybei ir Rusijoje įsteigtiems juridiniams asmenims, organizacijoms.  

Minėtų paslaugų ribojimą numato 2014 m. gruodžio 31 d. priimtas Europos Sąjungos Tarybos Reglamentas dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos Federacijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje, su pakeitimais.

Minėtu reglamentu draudžiama tiesiogiai arba netiesiogiai teikti architektūros ir inžinerijos (Reglamento 5n str. 2 d.), techninių bandymų ir analizės (Reglamento 2022 m. gruodžio 16 d. pakeitimo 1 str. 13 d.) paslaugas. Techninių bandymų ir analizės paslaugos apima sudėties ir švarumo patikras, fizinių savybių bandymų ir analizės paslaugas, sudėtinių mechaninių ir elektros sistemų tyrimo ir analizės paslaugas, techninių patikrų paslaugas ir kitas techninių bandymų ir analizės paslaugas. 

Toliau leidžiama teikti techninę pagalbą, susijusią su į Rusijos Federaciją eksportuojamomis prekėmis, su sąlyga, kad tokios techninės pagalbos teikimo metu pagal šį reglamentą nedraudžiama parduoti, tiekti ar eksportuoti tokias prekes.

Taip pat papildytas Reglamento priedas, kuriame išvardytas prekes draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai parduoti, tiekti, perduoti ar eksportuoti, kuriomis visų pirma galėtų būti prisidedama prie Rusijos Federacijos pramonės pajėgumo didinimo, bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, subjektui ar organizacijai Rusijos Federacijoje arba naudojimui joje.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu