Anza

„Elektrum Lietuva“: gegužę didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 26 proc.

Martynas Giga

Gegužės mėnesį Lietuvoje didmeninė elektros kaina vidutiniškai buvo 26 proc. aukštesnė nei balandį ir siekė 75,85 Eur/MWh. Toks pat elektros kainos pokytis buvo ir Latvijoje bei Estijoje. 

Valandinės elektros kainos gegužę Baltijos šalyse svyravo nuo -7,41 Eur/MWh iki 500,05 Eur/MWh. 

„Elektros kainoms Baltijos šalyse įtakos daugiausiai turėjo atsinaujinančios energijos gamyba – nors, palyginti su ankstesniu mėnesiu, saulės elektrinių gamyba išaugo 95 proc., tačiau ji negalėjo kompensuoti 42 proc. sumažėjusios hidroelektrinių gamybos ir 33 proc. mažesnės vėjo jėgainių gamybos“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga. 

Kainos, kurias Lietuvos gyventojams siūlė fiksuoti nepriklausomi elektros tiekėjai, gegužę taip pat šiek tiek kilo. „Elektrum Lietuva“ žemiausia elektros kaina buitiniams vartotojams praėjusį mėnesį siekė 23,921 ct/kWh, fiksuojant ją 6 mėnesiams.

Tuo metu „Nord Pool“ biržoje gegužės mėnesio vidutinė elektros energijos kaina sumažėjo 27 proc. iki 27,28 Eur/MWh. 

M. Gigos teigimu, tokį kainos pokytį lėmė artėjanti vasara – Šiaurės šalyse vidutinė oro temperatūra gegužę buvo beveik 4 laipsniais aukštesnė už įprastą, todėl regione elektros energijos sunaudojimas, palyginti su ankstesniu mėnesiu, sumažėjo 14 proc., kai elektros energijos gamyba buvo tik 7 proc. mažesnė. Tai reiškia, kad Šiaurės regiono šalyse elektros energijos gamybos ir sunaudojimo santykis pasiekė 112 proc. ir buvo 8 proc. didesnis nei balandžio mėnesį. 

Lietuvoje mažėjo vartojimas, augo gamyba

Elektros energijos vartojimas Baltijos šalyse gegužę ir toliau mažėjo – iš viso buvo sunaudota 1 965 GWh elektros energijos, o tai 8 proc. mažiau nei balandį. Lietuvoje elektros suvartota 898 GWh, arba 6 proc. mažiau nei ankstesnį mėnesį. Latvijoje elektros energijos vartojimas mažėjo 8 proc. iki 473 GWh, Estijoje – 12 proc. iki 594 GWh.

Praėjusį mėnesį Baltijos šalyse buvo pagaminta 1 490 GWh elektros energijos – 14 proc. mažiau nei balandį. Lietuvoje gegužės mėnesį pagamintos elektros energijos kiekis, palyginti su balandžiu, padidėjo 1 proc. iki 642 GWh. Latvijoje elektros energijos gamyba siekė 418 GWh, o tai 44 proc. mažiau nei ankstesnį mėnesį. Estijoje gamyba sudarė 429 GWh, arba 22 proc. daugiau nei balandį.

Gegužės mėnesį Baltijos šalys bendrai pasigamino 76 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje šis rodiklis siekė 71 proc., Latvijoje – 88 proc., Estijoje – 72 proc.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu