Ekoklima

„E energija“ parduoda didžiausią vėjo parką „Ignitis renewables“

E energija parkas

UAB „E energija“ pasirašė sutartis dėl didžiausio „E energija grupės“ vėjo elektrinių parko pardavimo UAB „Ignitis renewables“, priklausančiai AB „Ignitis grupė“, vienai didžiausių energetikos įmonių Baltijos šalyse.

Kelmės rajone jau statomo vėjo elektrinių parko galia sieks iki 300 megavatų (MW), o planuojama elektros gamybos pradžia – 2025 metai. 

Projekto pirmojo etapo įgyvendinimui buvo pasirinkti patyrę rangovai, tiekėjai ir partneriai, dalyvaujantys vėjo elektrinių parko vystymo, projektavimo ar statybos etapuose – tarp jų „Nordex“, UAB „Merko statyba“, UAB „Stiemo“, UAB „Inikti“, UAB „Energetikos projektavimo institutas“ bei daugelis kitų. UAB „E energija“ išliks atsakinga už projekto antro etapo galutinį išvystymą, o UAB „Ignitis renewables“ rūpinsis vėjo parko finansavimu, statyba ir eksploatavimu.

„Vėjo parko Kelmėje projektą pradėjome jau daugiau nei prieš 5 metus ir didžiuojamės, kad vienas didžiausių šiuo metu Lietuvoje statomų vėjo elektrinių projektų svariai prisidės prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekio. Kadangi projektas jau pasiekė statybų stadiją, „E energija grupės“ išsikelta misija – savo veikla kuo labiau sumažinti klimato kaitą, jau ranka pasiekiama, ir džiaugiamės, kad tolimesnį projekto įgyvendinimą užtikrins patyręs investuotojas UAB „Ignitis renewables“, – sako Gediminas Uloza, „E energija grupės“ vadovas.

2023 m. kovą buvo pasirašyta jėgainių tiekimo sutartis su „Nordex“, pagal kurią parke bus įrengtos moderniausios vokiečių gamintojo „Nordex“ N163/6.X vėjo jėgainės, bei visos pagrindinės rangos sutartys, o statybos darbai prasidėjo 2023 m. balandį. Šiuo metu vykdomas „Litgrid“ 330 kV oro linijos Kaunas-Šiauliai atjungimo darbų etapas, po kurio bus pastatyta skirstykla, kuri apjungs šį projektą bei iš viso iki 1 GW atsinaujinančių elektros išteklių projektų ir patieks 15-20 proc. Lietuvai reikalingos elektros energijos.

Sandorio partneriai – teisinė kontora „Cobalt“ bei Norvegijos investicinis bankas „Arctic Securities“. 

„E energija grupė“ vysto ir stato vėjo, saulės ir hibridinius parkus Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Pastaraisiais metais „E energijos“ išvystyti ir pastatyti 69 MW bei 9 MW vėjo elektrinių parkai Telšių ir Kelmės rajonuose jau gamina žaliąją elektros energiją, o iki 2030 metų „E energija“ planuoja išvystyti iki 2000 MW atsinaujinančios energijos projektų regione.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu