Anza

Dujos Europai – aplenkiant Rusiją

Turkmėnija palaikė dujų pardavimo Europos Sąjungai aplenkiant Rusiją idėją, pranešė ES energetikos komisaras Andris Piebalgas po susitikimo su Turkmėnijos prezidentu Gurbanguly Berdymuchamedovu.

A. Piebalgas taip pat pastebėjo, kad šiuo metu nėra jokių konkrečių pasiūlymų dėl dujotiekio tiesimo iš Turkmėnijos aplenkiant Rusiją, tačiau kai kurie tokios statybos variantai nagrinėjami. Pasak ES komisaro, Turkmėnija atvira užsienio investicijoms į dujų gavybos sektorių, ypač į telkinius Kaspijos jūroje. Pavyzdžiui, lapkričio pradžioje Didžiosios Britanijos vyriausybė pasirašė su Turkmėnija memorandumą dėl savitarpio supratimo, kuris padės britų kompanijoms prieiti prie dujų gavybos Vidurio Azijos šalyje.

Šiuo metu visas eksportuojamas Turkmėnijos dujas perka Rusijos bendrovė „Gazprom” po 100 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų. Rusijos dujotiekiais jos tiekiamos Europai, kur parduodamos daugiau nei po 200 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų. ES jau sutiko mokėti už Turkmėnijos dujas daugiau nei „Gazprom”, nes jai naudinga atsikratyti energetinės priklausomybės nuo Rusijos. Tačiau kol kas jokių dokumentų dėl dujotiekio į Europą tiesimo nepasirašyta.

Turkmėnijos atsargos vertinamos 2,1 trilijono kubinių metrų dujų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt