Franke

Daugiausia simpatijų – viengungiškam butui

Daugiausia simpatijų – viengungiškam butui

Dizaino centro „Artis” lankytojai kelis mėnesius galėjo balsuoti už labiausiai patikusį 2006 m. sukurtą interjerą. Parodoje iš viso buvo eksponuojamos 45 interjerų nuotraukos. Trečius metus rengiamo „Metų interjero” konkurso nugalėtoja tapo architektė iš Vilniaus Rasa Jonikaitė.

„Šiek tiek nustebau, kad žmonės įvertino būtent šį darbą. Buvau konkursui pateikusi ir kitų, spalvingesnių, daugiau detalių turinčių interjerų pavyzdžių”, – pasakojo konkurso nugalėtoja. Tai pirmas jos kūrybos įvertinimas. Architektė prisipažino, kad anksčiau tokiuose konkursuose ji nedalyvavo.

Eksponuojamus darbus vertinusiems dizaino centro lankytojams labiausiai patiko, kaip įrengtas 53 kv. metrų ploto butas Vilniuje. Jį architektė sukūrė savo broliui – jaunam vyrui, dar neturinčiam šeimos ir pradedančiam savarankiškai gyventi.

Pasak autorės, viskas turėjo būti įrengta racionaliai, nebrangiai, vyriškai. Tai yra be pagalvėlių ir kitokių malonių detalių.

Nors buto dizainas griežtas, architektė naudojo šiltas medžiagas. Interjere vyrauja natūralus ąžuolas, ant miegamojo sienos, lovos galvūgalyje, buvo pakabintas vilnonis kilimas.

Viena labiausiai į akis krintančių buto detalių – iš kvadratinio rąsto kaladžių sudėtas svetainės stalas, akimirksniu galintis pavirsti papildoma vieta atsisėsti ar pakyla suvenyrui.

„Vienas mano pažįstamas stalius-restauratorius turėjo kelių šimtų metų senumo ąžuolinį rastą ir nežinojo, ką su juo daryti. Bečiupinėjant gimė mintis supjaustyti jį ir panaudoti interjere kaip kėdutes. Kadangi jų išėjo labai daug, susidėliojo visas stalas. Kai susirenka daugiau vakarotojų, stalas virsta kėdutėmis”, – pasakojo interjero autorė.

Dar viena įspūdingesnių šio būsto detalių – ant sienos kabantis masyvus kvadratinis paveikslas, kurio viduryje – apskritas pramoninio pjūklo diskas. R.Jonikaitės žiniomis, šio skulptūriško kūrinio autorius pjūklą įsigijo iš tikros gamyklos. Geležinis įrankis įlydytas į šviesų foną, pagamintą iš vaško.

„Tai pirmas šio būsto pirkinys, jis atsirado dar prieš pradedant kurti interjerą. Paveikslas labai atitiko brolio charakterį”, – pasakojo R.Jonikaitė. Architektės teigimu, paveikslą vos panešė keturi vyrai, jį reikėjo specialiai pritvirtinti. Beje, nors ir taupė pinigus, R.Jonikaitė negalėjo atsispirti savo silpnybei – garsių šviestuvų gamintojų produkcijai. Apšvietimas nepigiai kainavo ne tik svetainėje bei miegamajame, bet ir vonios kambaryje.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu