Tikkuurila

Daugiabučių namų pirmininkai stebėjosi, kad Estijoje ištisais kvartalais renovuoti beveik visi namai

Daugiabučių namų pirmininkas

Iš Estijos Parnu miesto grįžę Šiaulių daugiabučių namų bendrijų pirmininkai stebėjosi, kad ten ištisais kvartalais renovuoti beveik visi namai, nors valstybės parama tik dešimt procentų.

Pusmetį užstrigusi daugiabučių namų renovacija beveik nepakeitė statistikos: Šiaulių mieste renovuota tik 13 daugiabučių namų. Jiems valstybė yra skyrusi 10 milijonų litų paramos. Eilėje laukia – dar devynios bendrijos, kai kurios net visus metus.

Su Šiauliais draugaujančiame Estijos mieste Parnu lankėsi per 40 šiauliečių delegacija, kurioje lydimi savivaldybės atstovų – daugiausia daugiabučių namų pirmininkai – stebėjosi, kad Estijoje beveik visi namai renovuoti ištisais kvartalais. Nors estus valstybė remia penkis kartus mažiau nei lietuvius, patys gyventojai labiau suinteresuoti, kad sumažėtų mokesčiai už šildymą.

Dabar atnaujinus finansavimą ir skyrus 80 milijonų litų investicinius projektus paruošusiems ir pinigų laukiantiems trims šimtams namų Lietuvoje, darbai kiek pajudės. Tačiau Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra kartu su Aplinkos apsaugos ministerija yra parengusi paramą apribojantį nutarimą – vienam kvadratiniam metrui gali būti skiriama ne daugiau 400 litų. Tačiau sumažinti finansavimą jau patvirtintiems investiciniams projektams būtų pažeidimas.

Lietuvoje renovuoti 307 seni daugiabučiai namai, daugiausiai – Panevėžyje. Pasirengę projektus pinigų laukia dar trys šimtai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu