Tikkuurila

Dar viena naujovė didinant statybų valstybinės priežiūros atsparumą korupcijai

statybų priežiūra

Nuo vasario 25 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) statytojų prašymus išduoti statybos užbaigimo aktą inspektoriams nagrinėti skirstys atsitikinės atrankos būdu. Tai padės didinti vykdomos statybų valstybinės priežiūros skaidrumą.

Ši priemonė, pasak VTPSI viršininkės Eglės Kuklierienės, nėra pirma, kai, siekiant didinti statybų valstybinės priežiūros atsparumą korupcijai, informacinėje sistemoje „Infostatyba“ diegiami prašymų atsitiktinės atrankos sprendimai. Jau prieš kelis metus buvo įdiegti tokie sprendimai teikiant kitas paslaugas – tvirtinant deklaracijas apie statybos užbaigimą ir išduodant pažymas apie statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių.

Taigi nuo vasario 25 d., statytojui ar jo įgaliotam asmeniui pateikus prašymą išduoti statybos užbaigimo aktą, informacinė sistema „Infostatyba“ atsitiktinės atrankos būdu paskirs jį nagrinėti VTPSI teritorinio padalinio, kuriam pateiktas prašymas, darbuotojui. Prašymai departamentų statybos inspektoriams bus skirstomi nesilaikant teritorinio principo, t. y. užduotys bus skiriamos neatsižvelgiant į tai, kuriame mieste nustatyta jų darbo vieta.

VTPSI atkreipia dėmesį, kad toks užduočių skirstymo modelis bus taikomas ir pranešimams apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą nagrinėti.

Ryšių su visuomene skyrius

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu